Penjačka utrka Kartepe Zadivljujuća

Kartepe Climbing Race oduzima dah

Druga utrka AVIS 2022 Turkey Climbing Championship održana je u okrugu Kocaeli Kartepe 4.-25. lipnja 04. uz sudjelovanje 05 sportaša u 2022 različite kategorije. U organizaciji Automobilskog sportskog kluba Kocaeli (KOSDER) uz doprinose ICRYPEX-a, gradske općine Kocaeli i općine Kartepe, utrka je započela startnom ceremonijom održanom na Trgu Kartepe u subotu.

İlker Aktaş, koji se natjecao s Opel Corsom GSI u ime Ülkü Motorsporta u kategoriji 05, osvojio je prvo mjesto u utrci koja je vožena na stazi dugoj 6 kilometara u nedjelju, 3. lipnja, dok je Sevcan Sağıroğlu, pilotkinja s Fiat Paliom zauzeo je drugo mjesto, a Süleyman Yanar s Fiat Paliom i Süleyman Yanar plasirao se na treće mjesto na postolju. U kategoriji 1, Cem Yudulmaz iz Ülkü Motorsport tima postao je najbrži igrač dana s Ford Fiestom R2T, Kaan Kara koji se natjecao s Fiat Paliom iz Ülkü Motorsport tima zauzeo je drugo mjesto, a Subaru Impreza i pilotkinja Evren Girgin zauzeli su treće mjesto. U kategoriji 2, u ime Neo Motorsporta, Opel Corsa OPC i Ahmet Keskin Buharkent bili su prvi u Kartepeu. Nizamettin Kaynak zauzeo je drugo mjesto s Renault Sport Cliom, dok je Murat Soycopur, koji se natjecao s Renault Cliom R3 za GP Garage My Team, osvojio treće mjesto. U kategoriji 3, sa Mitsubishi Lancer EVO IX, pobjednik je bio Cem Yalın iz GP Garage My Teama, koji je također zabilježio najbolje vrijeme dana sa 4:03. U ovoj kategoriji, Mitsubishi Lancer EVO IX i Sinan Soylu iz istog tima dan su završili na drugom mjestu, dok je Kemal Şener, koji je također nastupio sa Mitsubishi Lancer EVO IX, zauzeo treće mjesto. Tim Ülkü Motorsport osvojio je nagradu za najbolji tim utrke.

Tursko prvenstvo u penjanju AVIS 2022 nastavit će se trećom utrkom koja će se održati u Gemlik Şahintpeu u Automobilskom sportskom klubu Bursa (BOSSEK) od 02. do 03. srpnja.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.