Tko će osvojiti VN Azerbejdžana? Max Verstappen ili Lewis Hamilton?

Velika nagrada Azerbejdžana

Baku City Circuit, dugo očekivani Grand Prix od 51 kruga napokon se održava ovog vikenda. Utrka će biti obilježena u 13:00 BST, a fanovi se mogu radovati iz ove serije. Hoće li novi čelnik svjetskog prvenstva Max Verstappen zadržati vodstvo u Monacu? To će se znati tek kad utrka završi.

Kakva je VN Azerbejdžana?

Različiti sklopovi imaju različite učinke na performanse različitih pokretača. Staza od 6 KM ima 2,2 KM ravno što savršeno odgovara dugim DRS-ima i bitkama s brzim protokom. sve oči Lewis Hamilton i Max Verstappenbit će u. Lewis Hamilton pobijedio je u izdanju iz 2018. godine, ali Max još nije postigao sličnu pobjedu na natjecanju. Međutim, potonji je pobijedio u utrci u Monacu i radovat će se obrani vodstva.

Izdanje iz 2018. bilo je vrlo konkurentno i Hamiltonu se nekako posrećilo. Vođa utrke Valtteri Bottas zadobio je kasnu punkciju i Hamilton je iskoristio priliku. Čak i ako se takvi događaji dogode, Hamilton će se veseliti pobjedi pod vlastitim uvjetima.

Leclerc će imati novi prijenos

Leclerc

Nesreće su vrlo česte na trkalištima, a Leclerc je jedan od najnovijih prijestupnika. Vozač ga je prvi put dobio u Q3, ali je kasnije pao u svojoj posljednjoj utrci. Ekipa koja je stajala iza njegovog automobila odlučila je ne mijenjati mjenjač kako bi izbjegla petostruku mrežnu kaznu. Ferrariizvijestio da je zakazalo lijevo središte pogonskog vratila, a ne prijenos. Nije započeo utrku i stoga nije završio utrku u Monte Carlu.
Iako je tim zaključio da mjenjač nije problem, i dalje će ga zamijeniti. Preseljenje se može obaviti bez kazne, jer će se smatrati umirovljenjem čak i ako se ne postigne potrebnih šest utrka.

Leclerc je zauzeo pole position na VN Monaca. U prošlom intervjuu izjavio je da je naučio biti dosljedan i ne riskirati u takvim trkačkim događajima.

McLaren i Mercedes nezadovoljni suparničkim momčadima koji koriste Flexi-wing

Dvije momčadi vjeruju da su suparnički timovi prekršili pravila utrkivanja dizajnirajući stražnja krila na svojim automobilima. Nijedan se tim nije suočio s dizajnerskim prosvjedima na Velikoj nagradi Monaka. Međutim, gradski krug Baku mogao bi promijeniti cijelu priču jer ima nekoliko dugih ravni, što znači da automobili s fleksibilnim krilima mogu biti korisni.

FIA je izdala priopćenje rekavši da bi mogla dovesti strože testove na zadnja krila policije. Ali to će biti učinjeno do VN Azerbejdžana. Trener Mercedesa James Allison kaže da će "imati otvoren um" oko toga hoće li Red Bull riskirati da iskoristi krila u sljedećoj utrci.

Sainz je rekao da bi Norris i McLaren trebali biti uzbuđeni zbog Bakua jer već imaju "raketni" automobil. Na prva dva treninga u Monacu Ferrari je nastupio impresivno, a Charles Leclerc i Sainz vodili su Free Practice 2. Moramo pričekati i vidjeti hoće li automobil imati prednost u odnosu na učinak timova.

Tko će pobijediti u utrci?

nogomet,u internetskom sportskom klađenju Iako je i dalje vodeći, ni F1 se ne može zanemariti i zato je uvijek naveden u raznim sportskim knjigama. Lewis Hamilton je do sada pobijedio u 5 od 3 utrka. Max Verstappen je, s druge strane, dva puta pobijedio u istim utrkama.

Stoga će Grand Prix Azerbejdžana 2021 biti teška utrka jer se Max Verstappen raduje održavanju vodstva, dok Max Verstappen povećava šanse da postane ukupni pobjednik. Postoje i drugi dostojni natjecatelji i možemo samo pričekati i vidjeti što mogu učiniti tijekom utrke.