Mobilizacija sluzi započela je u provincijama koje se graniče s Mramornim morem

Mobilizacija sluzi započela je u provincijama koje se graniče s Mramornim morem.
Mobilizacija sluzi započela je u provincijama koje se graniče s Mramornim morem.

Nakon okružnice koju je Ministarstvo zaštite okoliša i urbanizacije poslalo 7 provincijskih guvernera i gradonačelnika, relevantnih ministarstava i nevladinih organizacija u vezi s provedbom 'Akcijskog plana morskog mora', na obalama Burse započela je mobilizacija sluzi, kao u sve provincije s obalom do Mramornog mora.

S sluzi, koja se počela pojavljivati ​​na obalama Mramornog mora u drugom tjednu ožujka, a ubrzo je progutala cijelu Mramornu i more obojila u svijetlosmeđu boju, dosadašnji napori lokalne borbe pretvorili su se u regionalni akcijski plan. Nakon hitnog akcijskog plana od 7 točke pripremljenog na sastanku koji je prošle nedjelje u Kocaeliu održao ministar okoliša i urbanizacije Murat Kurum i kojem su prisustvovali guverneri 22 provincija, gradonačelnici i ravnateljstvo relevantnih institucija, pokrenuta je istodobna mobilizacija sluzi na svim Marmara danas obali. Dio radova na Bursi koje je započeo ministar okoliša i urbanizacije Murat Kurum iz Istanbula započeo je na obali Gemlika. Guverner Burse Yakup Canbolat, gradonačelnik metropolita Alinur Aktaş, gradonačelnik Gemlika Mehmet Uğur Sertaslan, predsjednik provincije stranke AK Davut Gürkan i rukovoditelji relevantnih institucija prisustvovali su događaju čišćenja sluzi.

Marmara smo svi mi

Gradonačelnik gradske općine Bursa Alinur Aktaş podsjetio je da Bursa ima 125 km obale do Mramornog mora u okruzima Gemlik, Mudanya i Karacabey i rekao: „Ova ljepota je ljepota Burse, ova ljepota je ljepota Turske. Globalno zatopljenje već znate. Imamo studije o klimatskim promjenama. Mnogo je dimenzija koje utječu i pokreću ovaj posao, od kućnog otpada do termičkog, poljoprivrednog i industrijskog otpada, bez povezivanja subjekta sa samo jednom tvari. To nije nešto zbog čega bi se trebalo politizirati. Mramorno more vrijednost je za sve nas. U ovom trenutku, Istanbul je možda jedan od gradova koji ispuštaju najviše po broju stanovnika i razmjeru. Ali svaki naš grad, velik ili mali, ima odgovornosti koje padaju na sve nas. Tvrdimo da smo jedna od najboljih među provincijama koje imaju obalu do Mramornog mora. Postoje udaljenosti koje moramo prijeći u odnosu na industrijski sektor. Definitivno postoje neka pitanja koja nam nedostaju ", rekao je.

Ne samo čišćenje površine

Naglasivši da obavljeni posao ne treba doživljavati samo kao čišćenje površine, predsjednik Aktaş rekao je, „Danas smo započeli postupak čišćenja. Ali ne bismo smjeli zaboraviti ni dimenzije ovog posla koje utječu na njega pod morem. Hitni akcijski plan od 22 stavke projekt je koji je predviđen ne samo za danas već i za sljedeće 3 godine. Zahvalio bih svima koji su pokazali osjetljivost. Svi imamo iste brige i uzbuđenja. Neka Mramorno more bude čisto i lijepo, kako bi naši ljudi mogli ugodno plivati ​​u moru i lako loviti ribu. Pored toga, imamo zajedničke studije s Tehničkim sveučilištem Bursa i Sveučilištem Uludag. Radimo na tome da koristimo sluz i kao gnojivo i da bismo spriječili njegovo stvaranje. Neka nam Bog nikada više ne dopusti da se suočimo s takvim problemima. Iskreno zahvaljujem ministru okoliša i urbanizacije i njegovom timu za ovu organizaciju koja se održala pod predsjedanjem našeg predsjednika.

7/24 čišćenje

Guverner Burse Yakup Canbolat rekao je da su započeli posao koji će pročistiti Mramorno more od sluzi, a temeljit će se na principu 7/24. Canbolat je rekao: „Nadamo se da će ova studija Marmaru vratiti u prijašnje prirodno stanje i transformirati je u prirodni život. Pozdravljamo svi doprinosi ovdje. Očekujemo doprinos ne samo općina i OIZ-a, već i svakog građanina. Jer sprječavanje ovog zagađenja nije samo stvar institucija. To je projekt koji će se odvijati uz sudjelovanje i podršku svih naših građana na svim razinama. Ovo je uzbudljiv projekt. Zbog Marmare smo svi uzbuđeni što će se Marmara vratiti svom prirodnom životu. Naša će vlada također pružiti sve vrste podrške, od organiziranih industrijskih zona do infrastrukture za tretman naših općina, do drugih objekata. "

Armin

sohbet

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar