Turska završio Ski-kros natjecanja

Završena natjecanja u turskom skijaškom trčanju: Turska natjecanja u skijaškom trčanju, u organizaciji Predsjedništva Turske skijaške federacije, završila su ceremonijom dodjele medalja održanoj na planini Gerede Arkut.

Turska skijaška natjecanja u organizaciji Predsjedništva Turskog skijaškog saveza završila su ceremonijom dodjele medalja održanom na planini Gerede Arkut.

Proteklih mjeseci na planini Arkut, čudu prirode našeg okruga, održani su Ski Run B liga, Balkanski kup, Ski Run B liga. Ovim je utrkama dodana nova, a prvenstvo Turske u skijaškom trčanju održano je u planinskom skijaškom centru Gerede Arkut i završilo je finalnim natjecanjem. Nakon finala završeno je dvodnevno natjecanje.

Prvenstvo, na kojem je sudjelovalo ukupno 13 sportaša iz 100 pokrajina, završilo je u četvrtak, 12. ožujka 2015. u 13:00 sati dodjelom medalja i pehara.

Geredesi su na prvenstvu nastupili sa 9 atletičara. Prema svojim kategorijama naši atletičari su zauzeli 1. mjesto, Mustafa Boyacı 2. mjesto, Salihcan Duman 2. mjesto, Mustafa Çetintaş 3. mjesto, Uğur Akman 3. mjesto i Tarık Aydın 3. mjesto. Prema ukupnim timskim rezultatima, pokrajina Ağrı zauzela je 1. mjesto, provincija Muş je bila 2. mjesto, a pokrajina Ankara je bila 3. mjesto.