Izgradnja željezničkih pruga BTK Arpaçası bez vode (Foto galerija)

Izgradnja BTK željeznice ostavila je Arpaču bez vode: U regiji Taşpaşa gdje se nastavlja gradnja željezničke pruge Baku, Tbilisi, Kars (BTK) u okrugu Arpaçay u Karsu, divovske stijene razbacane naokolo tijekom radova koje je izvodila kompanija izvođača radova ostavile su kvart bez vode.
Divovske stijene su se proširile oko litica tijekom rada tvrtke izvođača radova (BAY )EL), uništile su stare i nove vodovodne kanale koji su nosili vodu do Arpaçaya i učinili je neupotrebljivima.
Gradonačelnik Arpacha Enver Akkaya, stari i novi vodeni kanali kroz cestovni put uništili su divne stijene, rekao je.
Akkaya također povezuje regiju s četvrti alternativne ceste koja je eksplodirala s različitih mjesta vodenih kanala koji su prolazili s obje strane, rekao je. Unatoč činjenici da se grad zimi ne može dati vodom, predsjednik Akkaya rekao je da unatoč upozorenjima službenika izvođača radova ostaju ravnodušni na problem, Ministarstvo prometa, pomorstva i komunikacija i premijer Erdogan osobno će se žaliti.
Gradonačelnik Enver Akkaya izjavio je da je država dovela važne službe u regiju i da im je stalo do željezničkog projekta Baku, Tbilisi, Kars. Su Voda se opskrbljuje u okrugu Arpaçay iz starih i novih vodenih kanala, koji se nazivaju 'atraktivnom vodom za piće iz regije poznatom kao Taşbaşı. Nadalje, alternativna cesta koja prolazi sredinom oba vodna kanala povezuje regiju s distriktom. U ovoj regiji nastavlja se izgradnja željezničkih pruga Baku, Tbilisi, Kars. Međutim, tijekom izgradnje vodnog kanala i uz cestu, divovske stijene mase težine tona sa litica padaju na cestu i vodeni kanal. Stoga su padajuće stijene uništile cestu i uništile stare i nove vodne kanale kao i učinile nas neupotrebljivim. Trenutno je barem 20 na tom području izbio na mjestu. Arpaçay je bio dehidriran. Iako već mjesecima nismo obavijestili vlasti izvođača, oni su ostali ravnodušni i zanemarili upozorenja naše općine. Ono što se ovdje dogodilo utvrdili su žandarmerija i nadležne jedinice naše općine, a zapisnici su predati okružnom guverneru i tužiteljstvu. "

Traži vijesti o željeznicama

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar