Održan je Kup alpskog skijanja Palandöken

Održan Alpski skijaški kup Palandöken: Turska u organizaciji Međunarodne skijaške federacije 22. Održan je u utrkama Alpskog skijaškog kupa Erzurum Palandöken. Predsjednik federacije Yarar; Rekao je, "Naša će letvica rasti sve dok ne dobijemo Olimpijske igre 2026."

Alpsko skijanje na skijaškim slalomskim utrkama Palandöken, kao i Turska, Bosna i Hercegovina, Francuska, Libanon, Bugarska, Mađarska, Uzbekistan, Gruzija, Slovenija, Slovačka, Ukrajina i sudjelovanje 58 sportaša iz Indije.

Eman Emric iz Bosne i Hercegovine za muškarce i Maria Kırkova iz Bugarske za žene zauzele su prvo mjesto na kraju dvodnevnih utrka.

U utrkama u kojima su Emre Şimşek i Serdar Deniz, među turskim sportašima, i Özlem Çarıkçıoğlu kod žena, osvojili treće mjesto, sportaši koji su se plasirali u utrku svojim su medaljama dodijeljeni na svečanosti.

Predsjednik Turska skijaški savez Mehmet Erol Prednosti u svom govoru na svečanosti medalja, rekao je kako su ponosni završiti uspješnije u natjecanju.

Zahvalivši sportašima koji sudjeluju u organizaciji, Yarar je rekao, “(Uvijek ćemo podizati ljestvicu malo više). Naša ljestvica nastavit će se dizati sve dok ne odemo na Olimpijske igre 2026. godine. Vidimo da su naša djeca ovdje dobila medalje. Nadam se da ih želimo vidjeti na olimpijskoj tribini. Stoga ćemo intenzivno raditi s trenerima, mladima i obiteljima ”.