Nastavite povijesni obilazak uz Spil Mountain Climbing

Upečatljiva situacija otkrivena je prije petog dana 59. predsjedničke biciklističke turneje po Turskoj. Tirkizni dres, koji će odrediti pobjednika Općeg pojedinačnog plasmana, promijenio je vlasnika 4 puta do petog dana TOUR-a, koji je započeo etapom Antalya-Antalya u nedjelju. Tobias Andresen iz tima DSM-Firmenich, koji je etapu Bodrum-Kuşadası završio na prvom mjestu, nosio je tirkizni dres tijekom cijele etape.

Kao rezultat ovih kretanja, 7 sportaša odvojilo se od pelotona i povećalo vremenski razmak na 55 sekundi. Antonio Polga (Novo Nordisk), Mauro Velwit (Tarteletto), Oliver Mattheis (Bike Aid), Jacob Scoot (Rembe), Genki Yamamaton (Kinan), Michal Pomorski i Konrad Czabok (Mazowsze) počeli su povećavati zaostatak sve bržim tempom. U međuvremenu, Buğra Tahir Yiğit iz Spor Toto Teama napao je iz glavne skupine kako bi uhvatio skupinu za bijeg. Kako je prošao 24. kilometar, skupina za bijeg od 7 ljudi napravila je razliku u odnosu na glavninu od 2 minute i 25 sekundi. B.Tahir Yiğit još nije uspio uhvatiti grupu za bijeg.

NA KRAJU 5. ETAPE KUPAĆI KOSTIMI PRONAŠLI SVOJE VLASNICE

Tirkizni dres koji je sponzorirao Spor Toto, a koji je dobio vodeći u generalnom plasmanu, osvojio je Tobias Lund Andresen iz tima DSM-firmenich. Provincijski direktor za mlade i sport Aydına Cenap Birlikçioğlu obukao je belgijskog sportaša u njegov kupaći kostim.

Giovanni Lonardi iz ekipe Polti Kometa osvojio je Zelenu majicu koju sponzorira Mosso, a koja se dodjeljuje vodećem u bodovnoj klasifikaciji. Guverner okruga Didim Can Kazım Kuruca odjenuo je sportaša u njegov kupaći kostim.

Vinzent Dorn iz tima Bike Aid osvojio je Crvenu majicu Turkish Airlinesa koja se dodjeljuje vodećem u klasi King of the Mountains. Guverner okruga Söke Ali Akçe poklonio je kupaći kostim sportašici.

Vinzent Dorn iz tima Bike Aid osvojio je Bijeli kupaći kostim sponzoriran od strane goturkiye.com, koji se dodjeljuje voditelju klase Turkish Beauties. Guverner okruga Kuşadası İbrahim Tekli odjenuo je sportaša u njegov kupaći kostim.

DANAS JE POZORNICA KOJA ĆE ODREDITI SUDBINU TURNEJE

59. Predsjednička turska biciklistička turneja nastavit će se sutra etapom uspona Kuşadası-Manisa (planina Spil) dugom 160.1 km. Kao i prethodnih godina, očekuje se da će sportašica koja pobijedi u ovoj etapi, zvanoj "Queen Stage", uvelike jamčiti prvenstvo 2024. godine. Sve su oči uprte u brđane zbog penjačke etape, što sprinterski biciklisti baš i ne vole.