Sportska postignuća okrunjena su nagradama u Bursi Nilüfer

22. Međunarodni sportski festival Nilüfer, u organizaciji općine Nilüfer, nastavlja se utakmicama u znaku prijateljstva i bratstva.

Na smotri, na kojoj su se natjecala u 24 različite grane, ovaj put je nakon odbojke bilo u rukometu i stolnom tenisu. Ukupno 11 momčadi natjecalo se za prvenstvo u kategoriji juniora i zvijezda u rukometnim utakmicama odigranim u sportskim objektima Üçevler. U utakmicama odigranim u dva poluvremena po 10 minuta za juniore i 12 minuta za Zvijezde, nastupile su ekipe kao i profesionalci.

U kategoriji djevojčica prva je bila ekipa redov Osmangazi Çamlıca A, dok je redov Osmangazi Çamlıca B ekipa osvojila drugo mjesto. U grani rukometa, gdje su privatne škole Osmangazi bile treće, škole Algebra također su se kvalificirale za četvrto mjesto. U kategoriji dječaka, gdje je tim A osnovne škole Treasuredaroğlu Özkan bio prvak, tim A osnovne škole Ali Karası zauzeo je drugo mjesto, tim A privatne Osmangazi Çamlıca treći, a tim B četvrti. U kategoriji zvijezda muškog rukometa, ekipa A srednje škole Vahide Aktuğ bila je prva, a ekipa B iste škole bila je druga. Srednja škola Ali Durmaz također je bila treća u kategoriji zvjezdanih dječaka.

Jedna od najpopularnijih grana sportske smotre bio je stolni tenis. Velika konkurencija bila je iu stolnoteniskim natjecanjima u kojima je u kategoriji mladeži sudjelovalo ukupno 12 ekipa, 48 djevojčica i 60 dječaka.

Igrajući pojedinačne i parove, timovi su se borili za eliminaciju protivnika i plasman u finale. Na kraju utakmica u kojima su vrijedila pravila Federacije i igralo se više od 11 poena, Ertuğrul Seyhan Anatolian High School postala je prvak u kategoriji mladih djevojaka, dok je Private 3 Mart Azizoğlu High School bila druga. Udruga automobilskih izvoznika MTAL i Zeki Müren Fine Arts High School bili su timovi koji su podijelili treće mjesto. Pobjedničke ekipe dobile su pehare i medalje.