Zadnji drugi koš donio je pobjedu Tarzanima iz košare

Košarkaši Manisa Büyükşehir Belediyespor Cluba ugostili su Onvo Büyükçekmece u Manisi. Gosti su dobro krenuli u susret i zaključili prvu dionicu prednosti 27-24.

Dok se u drugoj dionici vodila žestoka borba, Ayberk Olmaz osigurao je izjednačenje s 11 poena bez promašenog šuta. Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom Onvo Büyükçekmecea 54-49.

Tarzani iz Pota, koji su drugo poluvrijeme započeli velikim zalaganjem u napadu i obrani, efektno su nastupili s Pakom Cruzom, Fattsom Russellom i Ryanom Lutherom. Manisa BBSK je pri vodstvu od 75 razlike uz rezultat 60-15 ostvarila najveću razliku u susretu. U posljednju dionicu zeleno-bijeli su ušli rezultatom 75-68 protiv Onvo Büyükçekmecea, koji je u posljednjoj epizodi napravio kritične pogotke.

Manisa BBSK, koja je uspjela povesti u posljednjim minutama posljednje četvrtine, uhvatila se od strane protivnika koji je postigao drugu priliku s ofenzivnim skokovima koje je dao. 24 sekunde do kraja utakmice, Onvo Büyükçekmece pogodio je tricu s Yannickom Frankiejem i poveo 3-93. Tarzani iz Pota, koji su u posljednjem napadu utakmice pogodili Paka Cruza, pobijedili su u meču koji ostavlja bez daha rezultatom 92-94.

Pako Cruz postao je najkorisniji igrač susreta s 28 poena, 5 asistencija i 4 skoka. Fatts Russell još je jedno ime koje se istaknulo učinkom od 22 poena i 8 asistencija. Ryan Luther imao je double-double učinak s 14 poena i 11 skokova. Ayberk Olmaz postao je još jedan dvoznamenkasti strijelac u momčadi, ubacivši 14 poena bez promašenog šuta. Emanuel Terry je susret završio sa 9 poena, Barış Çağan Özkan sa 3 poena, Mustafa Baki Görür i Ege Arar sa po 2 poena.