Uspješan nastup iz Işıka i Bayrama na Marathon İzmir

„Najbrži maraton u Turskoj“ Maraton Izmir Avek, koji je ove godine peti put organizirala gradska općina Izmir, trčao se uz sudjelovanje 5 tisuća 5 sportaša. Atletičari iz 600 različitih zemalja sudjelovali su na World Athletics Label Marathon Izmir Avek u kategoriji međunarodnih cestovnih utrka. U utrci na 38 kilometra, u kojoj je sudjelovalo 600 elitnih sportaša, prvo mjesto u muškoj kategoriji osvojio je Kenijac Vitalis Kibiwot s vremenom 42. Drugi je bio Etiopljanin Sendeku Alelgn s 02.11.08, a treći Kenijac Silas Kurui s 02.13.42. Etiopljanka Aamelmal Tagel pobijedila je u ženskoj utrci na 02.13.47 kilometra s vremenom 42. Drugi je ponovno bio Etiopljanin Bekelech Bedada s 02.37.26, a treći Japanac Suguru Oktabe s 02.42.10.

TRČALO JE 5 TISUĆA 600 SPORTAŠA

Prvi start dana održan je u 07.00 ujutro u kategoriji 10 kilometara. Sportaši, koji su počeli trčati u 07.00 ispred stare zgrade İZFAŞ u Kültürparku, vratili su se sa stanice tramvaja Köprü na bulevaru Mustafa Kemal Sahil i završili utrku u suprotnoj traci od zgrade İZFAŞ. Özlem Işık iz Manisa Büyükşehir Belediyespora završila je stazu za 40 minuta i bila treća nakon Tuğçe Karakaye i Natalije Kahraman. Ahmet Bayram osvojio je prvo mjesto u kategoriji muškaraca od 35 do 45 godina sa stazom koju je prošao za 49 minuta, te zauzeo šesto mjesto u generalnom plasmanu.