Piganzoli je osvojio Tour of Antalya 2024

Dok je Hartthijs de Vries iz tima TDT Unibet pobijedio na etapi sa 4 sata 16 minuta 08 sekundi, prvak Tour of Antalya 2024. bio je Davide Piganzoli iz tima Polti – Kometa, koji je trećeg dana pobijedio u penjačkoj etapi i popeo se na prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Sa startom iz Antalya Aquariuma u 11.05, 155 sportaša počelo je okretati pedale za etapu Antalya-Antalya. U prvih 5 kilometara nije bilo prekida. Kako je prošlo 20 kilometara, vidjelo se da su neki sportaši zaostali jer je peloton povećavao brzinu tijekom spuštanja. Opet je uočeno da nema većeg bijega. Kolektivno je prijeđen 26. kilometar.

Kako smo zaostajali 30 kilometara, vidjelo se da glavnina ne dopušta manje bijegove. 57.4 dok se grupa kreće prema obilaznici Isparta. Krenuo je prema vratima za sprint, koja su se odvijala na kilometru.

6 SPORTAŠA JE POBJEGLO DOK SU SE PRIBLIŽAVALI PRIME GATE-U

Lucas de Rossi iz ekipe China Glory, Mauro Verwilt iz ekipe Tarteletto, Dominik Amann iz ekipe Vorarlberg, Emir Uzun iz ekipe Sakarya, Sebastien Niehues i Paul Wright iz ekipe Rembe Pro Cycling Team Sauerland s 1 minutom razlike stigli su ispred pelotona. Kasnije se razlika povećala na 2 minute i 13 sekundi. Pri prelasku 50 kilometara prosječna brzina sportaša iznosila je 44 kilometra na sat.

BONUSNI REZULTATI SPRINTA

Na 57.4 kilometru, prvi natjecatelj koji je prošao sprint bonus kapiju, sponzoriranu od strane Diana Travela, bio je Mauro Verwilt iz tima Tarteletto. Drugo mjesto zauzeo je Lucas de Rossi iz ekipe China Glory, a treće Dominik Amann iz ekipe Vorarlberg. Nakon prolaska vrata razlika se znatno povećala i iznosila je 2 minute i 50 sekundi. Kako je na taj način prijeđen 62. kilometar, ulazilo se u granicu pokrajine Burdur.

Manja nesreća dogodila se dok je prolazio Million Ancient City. Peloton u ovoj nesreći nije pretrpio gubitke, vrijeme je ostalo isto.

Prije nego što su stigli do vrata, još 5 sportaša napustilo je utrku u blizini sela Kocaaliler. Time se broj biciklista koji nastavljaju utrku smanjio na 150. Od početka utrke od organizacije su odustala 24 biciklista. Bonus kapija za Orange Jersey, koju sponzorira Corendon Airlines, prijeđena je na 92.2. kilometru.

Evo rezultata:

1- Alessandro Pinarello (VF Grupa-Bardiani CSF-Faizane)

2- Davide Piganzoli (Polti-Kometa)

3- Simon Dalby (Uno-X Mobility)

4- Giulio Pellizzari (VF Grupa-Bardiani CSF-Faizane)

5- Sebastien Reichenbach (Tudor)

Davide Piganzoli iz ekipe Polti Kometa osvojio je Magenta dres sponzoriran od strane AKRA-e koji se dodjeljuje prvaku generalnog plasmana. Gradonačelnik gradske općine Antalya poklonio je kupaći kostim 21-godišnjoj talijanskoj sportašici. Muhittin Böcek obukao ga.

Davide Piganzoli iz tima Polti Kometa osvojio je Corendon Airlines Orange Jersey, sponzora Corendon Airlinesa, koji se dodjeljuje najboljem penjaču. Gradonačelnik Muratpaşe Ümit Uysal sportašici je poklonio kupaći kostim.