Duncan postaje svjetska prvakinja u motokrosu za žene u MXGP Turskoj

Duncan postaje prvi prvak u MXGP Turskoj

Novozelanđanka Kawasaki Courtney Duncan postala je svjetska prvakinja u motokrosu za žene u MXGP-u, najvažnijoj utrci u povijesti svjetskog motokrosa.

Određen je prvi prvak u MXGP Turskoj, gdje se natječu najbolji na svijetu. Courtney Duncan osvojila je prvenstvo u MXWOMEN Turkey, posljednjoj utrci Svjetskog ženskog prvenstva u motocrossu.

Duncan je četvrti put prvak

Courtney Duncan iz Novog Zelanda iz Kawasakija postala je četvrti put svjetski prvak u motokrosu za žene. Iza Duncan, koja je bila prvakinja sa 270 bodova, druga je Španjolka Daniela Guillen iz GASGAS-a sa 250 bodova. Nizozemac Van Drunen iz Kawasakija završio je treći s 230 bodova.

Nizozemka Lynn Valk iz Fantica završila je prva današnju drugu utrku. Novozelanđanka Courtney Duncan iz Kawasakija zauzela je drugo mjesto i proglasila svoju šampionku. Tako je Duncan po četvrti put završio kao svjetski prvak. Treće mjesto u drugoj utrci zauzela je Dankinja Sara Andersen iz KTM-a.

Courtney Duncan jučer je pobijedila u prvoj utrci turske etape, posljednje etape Svjetskog prvenstva u motocrossu za žene (MXWOMEN). Drugo mjesto u utrci zauzela je Njemica Larissa Papenmeier iz Yamahe, a treća je bila Španjolka Daniela Guillen iz GASGAS-a.

Kawasaki u timovima

Kawasaki je osvojio prvenstvo s 292 boda, GASGAS je zauzeo drugo mjesto s 250 bodova, a Yamaha je zauzela treće mjesto s 217 bodova.