Radionica o pripremi lokalnog akcijskog plana jednakosti održana u Bursi

Radionica o pripremi lokalnog akcijskog plana jednakosti održana u Bursi
Radionica o pripremi lokalnog akcijskog plana jednakosti održana u Bursi

Radionicu o pripremi lokalnog akcijskog plana jednakosti organizirala je gradska općina Bursa. Govoreći na otvaranju radionice, metropolitanski gradonačelnik Alinur Aktaş rekao je da je studijama lokalnog akcijskog plana jednakosti koje pokrivaju godine 2024.-2027. cilj da svi građani koji žive u Bursi, od 7 do 70 godina, imaju jednaku korist od mogućnosti koje nudi Grad.

Radionica za pripremu lokalnog akcijskog plana jednakosti, koju je organizirala gradska općina Bursa, koja usvaja načelo jednakog sudjelovanja u svim područjima lokalnog života i uživanja jednakih prava i usluga, održana je u Atatürk kongresnom i kulturnom centru Yıldırım Beyazıt dvorani. Radionica je otvorena svečanošću kojoj su nazočili gradonačelnik gradske općine Bursa Alinur Aktaş, pokrajinski ravnatelj obiteljskih i socijalnih službi Muammer Doğan, članovi gradskog vijeća, akademici, predstavnici javnih institucija i nevladinih organizacija.

'Naš cilj je jedan, naš cilj je ravnopravan grad'

Govoreći na ceremoniji otvaranja, gradonačelnik gradske općine Bursa Alinur Aktaş rekao je da im je cilj lokalizirati ciljeve održivog razvoja s 'Akcijskim planom lokalne jednakosti u Bursi', čiji je prvi sastanak održan uz slogan 'Naš cilj je jedan, naš cilj je ravnopravan grad'. Izjavljujući da su usvojili princip jednakog sudjelovanja u svim područjima lokalnog života i uživanja prava i usluga podjednako, gradonačelnik Aktaş je rekao: „Studijama Akcijskog plana lokalne jednakosti usvajamo jednako korištenje svih naših ljudi, od 7 do 70, koji živi u Bursi, od mogućnosti koje nudi grad. Zajedno s našim dionicima, želimo pripremiti plan za rad koji treba obaviti kako bi se okončale sve vrste diskriminacije protiv svih pojedinaca, muškaraca i žena, starih i mladih i osoba s invaliditetom. Na lokalnoj razini, napori da nitko ne bude zaostavljen u našem drevnom gradu te da se učinkovito borimo protiv nejednakosti i nepravde za nas su prioritetne usluge.”

Nulta tolerancija prema nasilju

Izražavajući kako nastoje pružiti najbolje usluge svim segmentima društva u okviru razumijevanja socijalne općine, gradonačelnik Aktaş je rekao: „Uz našu socijalnu podršku, centre za obuku vrtića, psihološku podršku i usluge dijetetičara, BUSMEK, cestu za invalide usluge pomoći, usluge podrške starijim osobama s invaliditetom, dobrobit svih u svim područjima života Radimo na osiguravanju i podupiranju njezine države. S našim ženskim savjetovalištem i skloništem za žene u području borbe protiv nasilja nad ženama imamo pristup nulte tolerancije prema nasilju. Projektom mobilne aplikacije 'Mi smo vaša žena' pokušavamo pronaći rješenja za probleme svih naših žena. Ujedno pridonosimo njihovoj socijalizaciji i podržavamo ih da svojim projektima imaju riječ u gradskoj upravi.”

Ravnopravno korištenje usluga

Podsjetivši da je gradska općina Bursa jedna od prvih općina u Turskoj koja je 2013. godine potpisala Europsku povelju o ravnopravnosti žena i muškaraca u lokalnom životu, gradonačelnik Aktaş je rekao: Naglašavamo da bi grad trebao imati jednaku korist od usluga koje nudi grad, kao što su korištenje kulturnih aktivnosti, sloboda prijevoza i kretanja te sudjelovanje u donošenju odluka. Naš akcijski plan za lokalnu jednakost bit će pripremljen na inkluzivniji i učinkovitiji način uz sudjelovanje Pokrajinske uprave za obitelj i socijalne usluge, akademika iz različitih disciplina naših sveučilišta, javnih ustanova, općina okruga, načelnika i predstavnika nevladinih organizacija . Unutar plana problemi i rješenja svih naših ljudi od 7 do 70; zapošljavanje, zdravlje i rehabilitacija, borba protiv nasilja i aktivnosti podizanja svijesti, urbane usluge, sudjelovanje u mehanizmima donošenja odluka, klima, okoliš i prirodne katastrofe, migracija i prilagodba. Nastavit ćemo raditi na sastancima i radionicama koje ćemo održavati u budućnosti kako bi naš akcijski plan koji treba pripremiti obuhvatio cijeli naš grad, a usluge koje ćemo kreirati bile široko rasprostranjene. Naš cilj je jedan; Naš cilj je ravnopravan grad. Nadam se da će naša radionica biti od koristi za cijeli naš grad.”

📩 08/06/2023 13:18