Proglašenje pobjednika kupa na Red Bullovom poluterenu

Sveučilište Atatürk za žene i Sveučilište Celal Bayar za muškarce postali su prvaci pobjedničkih timova u 3×3 košarkaškom događaju Red Bull Half Court, jednom od najvećih turnira ulične košarke na svijetu.

Prvaci Turske određeni su na Red Bull Half Terenu, koji spaja uličnu kulturu i košarku i gdje amaterski košarkaši svake godine pokazuju svoje talente. Kao rezultat finalnih natjecanja održanih na trgu Galataport Clock Tower u Istanbulu, Sveučilište Atatürk u ženama i Sveučilište Celal Bayar u muškarcima osvojili su pehar.

U Red Bull Half Court Turkey Finalu svoje talente pokazalo je 8 ženskih i 8 muških košarkaških timova koji su uspjeli doći do finala. Dok je Sveučilište Atatürk pobijedilo Sveučilište Gazi rezultatom 6-4 na kraju produžetka u ženskom finalu, Sveučilište Celal Bayar je osvojilo kup pobijedivši Sveučilište Beykoz u muškom finalu rezultatom 17-11.

Uz žestoka nadmetanja u finalu Red Bull Half Terena, koje se sa zanimanjem pratilo, održano je i trobodanje u kategorijama muškaraca i žena. Pobjednik igre za tri poena kod žena bio je Simay Naz Öget sa Sveučilišta Muğla Sıtkı Koçman, dok je kod muškaraca pobijedio Atahan Ergül s Tehničkog sveučilišta Middle East. U natjecanju u zakucavanjima održanom u sklopu događaja, pobijedio je Muhammed Sanyang sa Sveučilišta Doğuş. Ekshibicijski meč i koncert Egea Çubukçua u čijoj je organizaciji sudjelovao i Alper Biçen izazvali su veliku pozornost publike.

Pobjedničke ekipe u muškoj i ženskoj kategoriji kvalificirale su se za predstavljanje Turske na svjetskom finalu Red Bull Half Court koje će se održati u Beogradu, glavnom gradu Srbije, u rujnu.