Finale počinje na Red Bullovom poluterenu

Na Red Bull Half Courtu, košarkaškom turniru 3×3 s najvećim brojem sudionika u Turskoj, pobjednici trofeja u muškoj i ženskoj konkurenciji bit će određeni danas u natjecanjima koja se igraju na Trgu tornja sa satom u Istanbulu Galataport.

Na Red Bull Half Court turniru, koji je ove godine realiziran u sklopu suradnje s Turskim sveučilišnim sportskim savezom, počele su polufinalne i finalne utakmice u muškoj i ženskoj kategoriji.

Pobjednik Red Bull Half Court 77., u kojem je sudjelovalo 38 ženskih i 70 muških košarkaških timova sa 2023 sveučilišta, bit će određen na kraju natjecanja koja se održavaju na istanbulskom trgu Galataport Clock Tower.

Sveučilište Atatürk, Strukovna škola İzmir Concept, Sveučilište Gazi i Sveučilište Hacettepe, koji su bili uspješni na kraju grupnih kvalifikacija u ženskoj kategoriji, sučelit će se za osvajanje trofeja. U muškoj kategoriji za prvenstvo će se natjecati Middle East Technical University, Marmara University, Istanbul Beykoz University i Celal Bayar University.

Timovi koji su uspjeli podići pehar u organizaciji predstavljat će našu zemlju na svjetskom finalu Red Bull Half Court, koje će se u rujnu održati u Beogradu, glavnom gradu Srbije. U ovogodišnjem Turskom finalu Red Bull Half Courta, gdje je Sveučilište Celal Bayar prošle godine osvojilo prvenstvo u ženama i Alsancak Premium u muškarcima, razna natjecanja i događaji susrest će se s publikom, ali i žestokom konkurencijom.

Na Red Bull Half Court 3×3 košarkaškom turniru ekipe se sastoje od 3 glavna i 1 zamjenskog igrača. Utakmice se igraju 10 minuta ili 21 poen. Momčad koja prva dođe do 21 poena ili ima prednost pogotka na kraju 10 minuta je pobjednik utakmice. Ako su rezultati dviju momčadi jednaki na kraju utakmice, borba ide u produžetke. Momčad koja osvoji 2 poena u produžetku također pobjeđuje u utakmici.