Obilazak Sakarye je oduzimao dah 4 dana; Slijedi Svjetsko prvenstvo

Cjelodnevni obilazak Sakarye koji oduzima dah; Slijedi Svjetsko prvenstvo

Biciklističke utrke Tour of Sakarya svjedočile su velikom uzbuđenju. Vlasnik narančaste majice bio je Martin Laas iz Estonije u utrkama koje su se odvijale u različitim etapama 4 dana. Bereznyak, zvijezda Büyükşehira, osvojio je 3. mjesto u generalnom plasmanu. Uzbuđenje na Bike Festu nastavit će se utrkama Mountain Bike Eliminator Svjetskog kupa u nedjelju, 21. svibnja.

Bike Fest, u organizaciji gradske općine Sakarya, koja ima titulu Bicycle Friendly City, pružio je publici uzbudljiv provod uz adrenalinske utrke. Brzina, strast, entuzijazam, uzbuđenje i natjecanje bili su isprepleteni u posljednjoj etapi (Karasu) Tour Of Sakarya, cestovne biciklističke utrke koja je trajala 4 dana. 138 ekipa i 13 sportaša iz 14 zemalja pedaliralo je na teškoj stazi dugoj 68 kilometara, što je bila žestoka konkurencija.

Natjecanje koprive

U posljednjoj etapi utrke Tour Of Sakarya prvi je ciljem prošao Xianjing Lyu iz kineske reprezentacije. Drugo mjesto iz ekipe Astane zauzeo je Estonac Martin Laas. Treći je na cilj došao Aliaksandr Bereznyak, zvijezda biciklističkog tima Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Team.

Martin Laas osvojio je 1. mjesto na Tour of Sakarya

Nakon konačnih rezultata etape, objavljen je i vodeći u generalnom plasmanu četverodnevnih utrka Tour Of Sakarya. Osvojivši vodstvo u generalnom plasmanu, Martin Laas iz Estonije postao je vlasnik narančastog dresa čija je boja inspirirana bundevom, simbolom proizvoda Sakarye. Dužnosnici UCI-ja uručili su svoje medalje pobjedničkim sportašima.

Mitropolit Bereznyak na podiju

Pro Team gradske općine Sakarya, koji je započeo utrke Tour of Sakarya sa 6 sportaša, završio je četverodnevne utrke s 4 sportaša. Zvijezda tima, ruski atletičar Bereznyak, zauzeo je 4. mjesto u generalnom plasmanu. Sychuhou, jedan od velegradskih biciklista, zauzeo je 3., Louiche 10., a Alizada 36. mjesto u generalnom plasmanu.