Posebna majica dizajnirana za Marathonİzmir Run

Ostalo je još samo nekoliko dana do Marathonİzmira, koji će se održati u povodu 100. obljetnice Republike, a organizirat će ga Gradska općina İzmir. Uz moto "Slavimo 100 godina maratona u maratonu Izmir", posebna majica dizajnirana je za trku koja će se održati 7. svibnja. Glavni sponzor Marathona İzmir bio je Avek Automotive.

Gradonačelnik gradske općine Izmir Tunç SoyerOrganiziran s ciljem pretvaranja İzmira u sportski grad, četvrti Marathonİzmir održat će se 7. svibnja. Marathonİzmir, koji će se trčati na 20. godišnjicu Republike uz sudjelovanje 30 elitnih sportaša iz 100 zemalja i sportaša iz cijele Turske, ima za cilj obnoviti rekord najbrže turske staze i ove godine.

Hakan Orhunbilge, voditelj Odjela za mlade i sportske usluge gradske općine Izmir, naglašavajući da je Marathon Izmir, koji je ove godine organiziran pod pokroviteljstvom Avek Automotivea, održan s temom "Šuma Izmira" 2020. i "Održivost" 2021. i 2022. i rekao: "Najvažniji sportski brend Izmira. Marathonİzmir će se ove godine ponovno trčati s temom 'održivost' pod vodstvom Ujedinjenih naroda (UN). Osim toga, započet ćemo s motom 'Slavimo 100 godina maratona u Marathonİzmiru' u 100. obljetnici naše Republike. Sportaši će se natjecati na prekrasnim ulicama İzmira s našim dizajnom majica specijalnih za 100. obljetnicu.”

Start će biti dan u 7 sati ujutro.

Marathonİzmir, najbrža staza u Turskoj s 5 tisuća sportaša, startat će u 07:00 ispred bivše zgrade İZFAŞ General Directorate na Şair Eşref Boulevard. Sportaši na 42-kilometrskom Marathonİzmiru preko Alsancaka Karşıyakai vratit će se prije nego što stigne na gat Bostanlı. Sportaši, koji će ovaj put stići u İnciraltı na istoj stazi preko Bulevara Mustafe Kemala Sahila, vratit će se iz Marine İzmir i završiti utrku na startnoj točki.

Istog dana u 21:2023 sati i s iste točke startat će 19. svibnja Cestovna utrka, koja se ove godine planira održati 09.15. svibnja 10. godine. U trci na XNUMX kilometara, atletičari će se vratiti sa stanice tramvaja Köprü na bulevaru Mustafa Kemal Sahil i završiti utrku na suprotnoj traci od zgrade Kültürpark İZFAŞ.