Izmirski neometani prvaci, 3. mjesto u Europi na IWBF EuroCup-XNUMX

Izmirska momčad košarke u invalidskim kolicima zauzela je treće mjesto u Europi

Košarkaški klub u invalidskim kolicima Gradske općine Izmir osvojio je treće mjesto u IWBF EuroCup-3. Ahmet Efetürk, atletičar iz İzmira, postao je najkorisniji sportaš turnira i izabran je u najbolju petorku.

Košarkaški klub u invalidskim kolicima Gradske općine Izmir osvojio je treće mjesto u IWBF EuroCup-3. Na IWBF EuroCup 3 održanom u Yalovi, jednom od najvažnijih kupova u Europi, Izmir Metropolitan Municipality osvojio je treće mjesto u Europi pobijedivši u posljednjem susretu britanskog predstavnika London Titan rezultatom 69-56. Njemački Hannover United završio je na prvom mjestu ovog važnog prvenstva, dok je drugi Dinamo Sassari. Ahmet Efetürk, koji je pokazao dobar nastup na prvenstvu, izabran je za najkorisnijeg sportaša i ušao u najbolju petorku turnira.

5 utakmica 4 pobjede

Omladinski i sportski klub gradske općine Izmir, koji se nalazi u skupini B na IWBF EuroCup-3, pobijedio je francuski Toulouse IC 74-61, talijanski Dinamo Sassari 71-67 i švicarskog predstavnika Pilatus Dragon 67-42 u svojoj prvoj utakmici. završio je vodeći u skupini . Porazom od njemačkog Hannover Uniteda rezultatom 58-82 u polufinalnom susretu ekipa iz Izmira osvojila je treće mjesto u Europi pobijedivši engleski londonski Titan rezultatom 3-4 u utakmici 69 poena 56.

Reyhani: Sretni smo

Trener Ali Reyhani, koji je rekao da su sretni što se vraćaju u Izmir s trofejom, rekao je: “Ostvarili smo treće mjesto u Europi u EuroCup-3 održanom u našoj zemlji. U polufinalu smo izgubili od prvaka, a pobijedili drugog finalista u našoj skupini. Bilo je to lijepo i produktivno prvenstvo za nas. Sada je naš cijeli cilj završiti na najboljem mjestu u ligi i dovoljno smo jaki da to postignemo.”