U Dolini suncokreta proglašeni pobjednici Svjetskog kupa

Metropolitanska općina bila je domaćin još jednom divovskom trofeju, koji je u stopu pratio svijet u biciklizmu. 50 najboljih svjetskih sportaša natjecalo se u UCI MTB Eliminator Svjetskom kupu i proglašeni su pobjednici. Utrke, u kojima je vladalo veliko uzbuđenje i natjecanje u Sunflower Cycling Valleyu, pratile su se uživo u Turskoj iu različitim zemljama svijeta. Metropolitanski gradonačelnik Ekrem Yüce uručio je medalje na utrkama održanim u Biciklističkom gradu Sakarya u svečanom raspoloženju.

Gradska općina Sakarya ugostila je još jedan veliki trofej, a odmah iza njega je bio svijet u biciklizmu. Uzbuđenje Bike Festa, koje je počelo u Sakaryi 17. svibnja, nastavilo se UCI MTB Eliminator Svjetskim kupom u Sunflower Bicycle Valleyju. 11. dana Bike Festa održana je 5. međunarodna utrka koja će trajati do 7. lipnja. Pedalirali su majstori svijeta, a Gradska opština je na biciklijadi podijelila 10 bicikala.

17 zemlja 50 sportaš

17 sportaša iz 50 zemalja natjecalo se na UCI MTB Eliminator Svjetskom kupu, jednoj od najvažnijih utrka biciklizma, koja je svjedočila velikom entuzijazmu i konkurenciji. Masters of the world natjecali su se u eliminacijama, četvrtfinalima, polufinalima i finalima u Eliminator utrkama koje su se održavale na vrijeme na kratkoj stazi od 700 metara punoj izazovnih prepreka u Dolini bicikala suncokreta.

Pedalirali su zadnji šampioni

U Eliminator Svjetskom kupu, najprestižnijoj brdsko-biciklističkoj utrci, u Španjolskoj su se 2022. natjecali prvakinja Talijanka Gala Tormena i Francuz Titouan Ganier. Posljednji prvaci sudjelovali su u utrkama sa šampionskim dresovima zvanim duga.

Prenošen je uživo na TRT Spor i različitim kanalima diljem svijeta.

Dok je veliki broj ljubitelja sporta iz Sakarye pratio eliminatorske utrke u kojima se s tribina žestoko natjecalo 30 elitnih muškaraca i 20 elitnih žena, ekrani TRT Spor Yıldız utrku su prenosili uživo. Utrke MTB Cup Eliminator, jedne od najprestižnijih utrka u svjetskom biciklističkom sportu, prenosile su se uživo s raznih strana svijeta.

Metropolitanovi trkači su u top 8

Sportaši Pro Teama gradske općine Sakarya također su se znojili na UCI MTB Eliminator Svjetskom kupu. Uspješni atletičari Metropolitana Furkan Akçam i Emre Yuca plasirali su se u polufinale. Kao rezultat polufinala, Furkan Akçam je završio na 8. mjestu u kvalifikacijama, a Emre Yuca je završio na 7. mjestu i postao ponos Sakarye.

Objavljeni osvajači postolja na Svjetskom kupu

Posljednja faza eliminatorskih utrka MTB kupa Svjetskog kupa svjedočila je velikom uzbuđenju. Njemica Marion Fromberger završila je prva u ženskoj završnoj fazi, koja je publici ponudila međusobnu borbu. Druga je kroz cilj prošla Nizozemka Anneoon van Dienst, a treća Nizozemka Didi de Vries. Braniteljica naslova u ženskoj konkurenciji, Talijanka Gaia Tormena, završila je četvrta u kvalifikacijama.

Kod muškaraca, posljednji svjetski prvak, Francuz Titouan Ganier, nije dopustio iznenađenje u kvalifikacijama, gdje je bio favorit, te je završio prvi. Drugi je bio njemački atletičar Simon Gegenheimer, a treći Francuz Quentin Schrotzenberger.

Medalje je uručio gradonačelnik Metropolitanske općine Ekrem Yüce. Predsjednik Ekrem Yüce rekao je: „Već 3 godine održavamo najprestižnije biciklističke utrke na velikom festivalu. Danas smo bili domaćini MTB CUP Svjetskog kupa Eliminator utrka, gdje smo ugostili najmajstorskije svjetske pedale. Bio je to dobar tjedan. Gledali smo 5 međunarodnih utrka u dolini u 7 dana. Zahvaljujem se svim ljubiteljima sporta koji su pratili utrke.”

veliko finale u Indoneziji

Dok će Sakarya biti domaćin MTB Cup Eliminator utrka, prve etape Svjetskog kupa, utrke Svjetskog kupa, koje će se održati u 6 različitih etapa, Španjolska, Belgija, Njemačka i Francuska, završit će velikim finalom koje će se održati u Indonezija od 10. do 15. listopada.