Nacionalni sportaši iz ASKİ Sports susreli su se s novinarima

Uz novinare su došli i nacionalni sportaši ASKİ Sportsa koji su bili uspješni na Europskom prvenstvu u hrvanju održanom u Hrvatskoj i Europskom prvenstvu u dizanju utega održanom u Armeniji. Sportaši ASKİ Spora, koji su osvojili medalje na europskim prvenstvima u hrvanju i dizanju utega, došli su zajedno s novinarima.

Polumjesec i zvijezdu sportaša ASKİ Spora, koji su osvojili 9 medalja na Europskom prvenstvu u hrvanju u Hrvatskoj i 8 medalja na Europskom prvenstvu u dizanju utega u Armeniji, ugostio je predsjednik kluba Yüksel Arslan, na medijskom događaju koji su vodili Rıza Kayaalp i Taha Akgül Sportski kompleks. prisustvovali danu.

“IDEMO U POVIJEST KAO PITAJ SPORT”

Istaknuvši kako su se upisali u povijest osvojivši 9 medalja na Europskom prvenstvu u hrvanju održanom u Hrvatskoj, a odgovarajući na pitanja novinara, predsjednik Sportskog kluba ASKİ Yüksel Arslan rekao je: „Naši sportaši, koji su nas uvijek činili ponosnim u svijetu, podizanja naše zvijezde i polumjeseca na najvišu razinu, na Europskom prvenstvu u hrvanju u Hrvatskoj osvojio je 9 medalja. Kao ASKİ Spor postali smo klub s najviše medalja na Europskom prvenstvu i upisali smo se u povijest. Opet u dizanju utega, osvojili smo 8 medalja na seniorskom prvenstvu u dizanju utega održanom u Erevanu, glavnom gradu Armenije. Sretni smo zbog uspjeha naših sportaša“, rekao je.

Naglasivši da su ispisali hrvačku povijest, generalni koordinator Sportskog kluba ASKİ Abdullah Çakmar rekao je: “Imali smo dva Europska prvenstva, jedno je Europsko prvenstvo u hrvanju u Hrvatskoj, a drugo je Europsko prvenstvo u dizanju utega u Erevanu. Ispisali smo povijest s osvojenih 9 medalja u hrvanju. Zlatne medalje koje su primili kapetani naše ekipe Taha Akgül i Rıza Kayaalp bile su vrlo važne. Taha je izjednačio vlastiti rekord. Rıza je također izjednačio 12 prvenstava Aleksandra Karelina. Ova prvenstva nikada neće biti izbrisana iz povijesti. Na Europskom prvenstvu u dizanju utega, naša sestra Cansu i drugi sportaši tamo su pružili sjajnu borbu i tamo je pjevana naša himna. Želio bih zahvaliti gradonačelniku gradske općine Ankara Mansuru Yavaşu i predsjedniku našeg kluba Yükselu Arslanu na njihovoj nepokolebljivoj podršci.”

NOVI CILJ PRVAKA OLIMPIJADA

Nacionalni hrvači Taha Akgül i Rıza Kayaalp, koji su se vratili u Tursku kao prvaci na Europskom hrvačkom prvenstvu održanom u Zagrebu, glavnom gradu Hrvatske, izjavili su da im je cilj osvojiti zlatnu medalju i na Olimpijskim igrama 2024. godine:

Taha Akgul (nacionalni hrvač): “Osvojio sam svoju desetu titulu prvaka na Europskom prvenstvu. Dok smo postigli ovaj uspjeh, pokazali smo veliku predanost, marljivost i disciplinu. Važan cilj za nas su Olimpijske igre. Želio bih zahvaliti gradskoj općini Ankare i počasnom predsjedniku Mansuru Yavaşu i predsjedniku našeg kluba Yükselu Arslanu na velikoj podršci nama i našem klubu.”

Rıza Kayaalp (nacionalni hrvač): “Kao ASKİ Spor, mi smo klub koji godinama donosi medalje našoj zemlji. Gradonačelnik naše gradske općine Ankara Mansur Yavaş podržava nas od dana kada je preuzeo dužnost. Za nas se trudi naš predsjednik kluba gospodin Yuksel. Taha Akgül je 10., a ja sam osvojio 12. prvenstvo. Pred nama su Olimpijske igre 2024. Ovo Europsko prvenstvo mi je bilo važno, srušio sam rekord Aleksandra Karelina kao prvaka, hvala Bogu, jedan je od mojih najvećih snova da se moralnije pripremim za nadolazeće Svjetsko, Europo i Olimpijske igre pobjedom na 12. Europskom prvenstvu i nadam se da ću napustiti ovaj posao na Olimpijskim igrama 2024.