Piloti svladavaju teške uvjete s gumama marke Pirelli na Green Bursa Rallyju

Piloti su svladali teške uvjete s gumama marke Pirelli na Green Bursa Rallyju

Green Bursa Rally, druga dionica Petrol Ofisi Maxima 2023 Turkey Rally Championshipa, održana je od 19. do 21. svibnja. Gume Pirelli RA i Pirelli RW istaknule su se u vozilima koja su se natjecala u prvih 10.

Postigavši ​​svoj prvi veliki uspjeh na području moto sporta 1907. godine kada je princ Scipione Borghese pobijedio na utrci Peking-Pariz s Pirellijevim gumama, Pirelli je i dalje među prvim izborom sportaša u vozilima Turskog prvenstva u reliju. Posebno na reliju Yeşil Bursa, gume Pirelli RA i RW, koje se ističu vrhunskom upravljivošću i agilnošću na asfaltnim površinama u teškim vremenskim uvjetima, postale su izbor većine pilota koji su ušli među 10 najboljih u ovoj etapi.

U ceremoniji starta utrke, 19. svibnja, komemoracija na Atatürka, Dan mladosti i sporta proslavljen je s velikim entuzijazmom uz sudjelovanje 148 sportaša. Nakon ceremonije, kojoj su nazočili ministar industrije i tehnologije Mustafa Varank i gradonačelnik gradske općine Bursa Alinur Aktaş, timovi su se dva dana natjecali u 465 brzinskih ispita na 10 kilometara dugoj asfaltnoj stazi.

Dok je Burak Çukurova-Burak Akçay iz BC Vision Motorsport pobijedio u generalnom plasmanu utrke, tim je također osvojio prvo mjesto u klasi 2. Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı iz GP Garage My Teama je bio drugi, a Ali Türkkan-Burak Erdener iz Castrol Ford Team Turkey, koji se utrkivao s Pirellijevim gumama unatoč izazovnim vremenskim uvjetima, stigao je do trećeg mjesta u generalnom plasmanu, kao i do prvog. mjesto u 3. razredu.

Odabir guma presudio je pobjedu u Power Stageu koji je donosio dodatne bodove i vozio se kao posljednja etapa utrke. Ali Türkkan, koji je počeo s prijelaznom gumom RA7+ koju je nedavno razvio Pirelli na kiši koja je svoj učinak pokazala u posljednjem trenutku, napravio je razliku na mokroj podlozi i osvojio Power Stage pozornicu svojim vrhunskim performansama prianjanja.

Drugog dana, u reliju, gdje je kišovito vrijeme s vremena na vrijeme natjeralo timove, pobjednik "Brands" bio je Castrol Ford Team Turkey, a pobjednik "Teams" bio je BC Vision Motorsport.

Tim oca i sina Ömer Gür-Levent Gür osvojio je povijesnu klasifikaciju otvorenu za klasične reli automobile i prvo mjesto u kategoriji 1, dok je par Tan-Selda Çağlayan osvojio drugo mjesto, a Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu treće mjesto. Selda Çağlayan osvojila je prvu nagradu u kategoriji žena kopilot povijesne klase. Tim Sunman – Mehmet Akif Yalçın, koji je osvojio Fiesta Rally Cup, također je preferirao RA i RW gume tijekom cijele utrke.

U klasifikaciji TOSFED Rally Cupa, Melih Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı iz BC Vision Motorsporta zauzeo je prvo mjesto u generalnom plasmanu i kategoriji 2, dok su Kaan Kara-Taner Kara u kategoriji 1 i Fatih Selim Göçer-Ali Tuğrul u kategoriji 3. U kategoriji 4, Kaya i Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken bile su ekipe koje su dovršile kup na prvom mjestu. Çiğdem Tümerkan, koja je prvi put startala na reliju sa svojom kćerkom Zeynep Tümerkan, postala je prva pilotkinja, dok je Cansu Açar, koja je prvi put startala sa Sinanom Yardimicijem, bilo ime koje je stiglo do prvog mjesta u ženskom kopilotu.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Tursko prvenstvo u reliju nastavit će se relijem Eskişehir koji će se održati 10. i 11. lipnja.