Natjecatelji iz Sakarye postigli su uspjeh u karting prvenstvu

U utrkama, prvom karting izazovu u sezoni 2023., koje sponzorira gradska općina Sakarya, ICRYPEX, sportaši su osvojili diplome u različitim kategorijama.

Karting sportaši gradske općine Sakarya dodali su još jedan svom uspjehu. Doruk Sırnaç, koji je sudjelovao na MOTUL Turkey Karting Championshipu, čija je prva dionica održana od 29. do 30. travnja, osvojio je prvo mjesto u mikro kategoriji, Can Özder u mini kategoriji, Hakkı Dorum u juniorskoj kategoriji, Gün Taşdelen u seniorskoj kategoriji i Can Özdoğan u master kategoriji.

U utrkama, koje su prvi karting izazov sezone 2023. pod glavnim sponzorstvom ICRYPEX-a, Ayşe Çebi postala je prva u kategoriji juniorki kod žena, a Zeynep Çukurova postala je najbrža imena u kategoriji seniorki. Na stazi TOSFED Körfez održane su Western Corporate Karting Races u kojima su održane tri utrke u kojima je sudjelovalo 5 sportaša u 72 različitih kategorija. MOTUL Turkey Karting Championship, koji će započeti druge etape 24. i 25. lipnja 2023. godine, održat će se u Tuzla Karting parku.

Osim toga, Doruk Sırnaç, jedan od sportaša, postigao je važan uspjeh pobijedivši u 2 od 3 natjecanja među svojim teškim suparnicima koji su bili 3 godine stariji od njega na prvenstvu koje se održalo za vikend. Sirnaç, koji je najmlađi sportaš Sportskog kluba Metropolitan Municipality, također ima važne uspjehe u međunarodnoj areni.