'Festival mladih ulične košarke' u Eskişehiru završen finalnim utakmicama

"19×3 Mix Street Basketball Youth Festival" koji je organizirala gradska općina Eskişehir u sklopu aktivnosti obilježavanja 3. svibnja Atatürka, Dana mladih i sporta, završen je finalnim utakmicama.

“19×3 Mix Street Basketball Youth Festival” organizirao je Odjel za mlade i sportske usluge gradske općine Eskişehir kao dio obilježavanja Atatürka 3. svibnja, Dan mladih i sporta Dan sportskih događaja. U festivalu, koji je započeo 17. svibnja i završio finalnim utakmicama, bilo je i veselja i prvenstva.

15 timova od 18 sportaša natjecalo se na festivalu koji je održan na košarkaškom igralištu Kanlıkavak, a sudjelovali su muško-ženski i igrači sportaši između 55 i 16 godina. Festival, za koji su ljubitelji sporta pokazali veliki interes, bio je obojen plesnim nastupima Modern Dance Groupa gradske općine Eskişehir uz glazbenu pratnju, dok su se ekipe koje su ušle u finale žestoko borile za naslov prvaka. Ljubitelji sporta također su dali veliku podršku ekipama koje su nakon četvrt i polufinala izašle na prvenstveni teren.

Nakon igara koje je sudio Doğukan Dedeağaç, koje su pričinjavale veliko zadovoljstvo, Çağdaş Kolejliler osvojila je prvenstvo u ženskom finalu, dok je Red Lightning završila turnir druga. Elvin Türker iz ekipe Çağdaş Kolejliler dobio je nagradu za najkorisnijeg igrača (MVP) utakmice. Timovima i sportašima medalje i nagrade uručio je pokrajinski košarkaški predstavnik Eskişehir İhsan Küçükaycan.

U muškom prvenstvu, koje je bilo drugi finalni izazov u kojem je bilo veliko uzbuđenje, Gelişim Falcons su stigli do prvenstva, Bullsi su turnir završili na drugom mjestu, a Yeniyol na trećem mjestu. Nagrada MVP finalne utakmice uspješnim nastupom pripala je Efe Çoban iz ekipe Gelişim Falcons. Medalje i nagrade pobjedničkoj ekipi i sportašima uručene su voditelju Odjela za mlade i sport gradske općine dr. Dao ju je Mehmet Ali Çeliksoy.

Također na ceremoniji dodjele nagrada, načelnik Odjela za mlade i sport gradske općine, dr. Mehmet Ali Çeliksoy zahvalio je predstavniku košarkaške pokrajine Eskişehir İhsanu Küçükaycanu, članu Sudačkog odbora pokrajinske košarke Gökselu Fatihu Curi i sucu Doğukanu Dedeağaçu na njihovom doprinosu festivalu i uručio razne poklone.

3×3 Mix Street Basketball Youth Festival završio je fotografijom nakon dodjele nagrada.