Naš nacionalni motociklist Toprak Razgatlıoğlu ponovno je na podiju u Nizozemskoj

Naš nacionalni motociklist Toprak Razgatlioglu ponovno je na podiju u Nizozemskoj

U trećoj dionici Svjetskog prvenstva u suberbikeu održanom u Nizozemskoj, naš nacionalni atletičar Toprak Razgatlıoğlu osvojio je pobjedničko postolje u tri utrke. Razgatlıoğlu je zauzeo svoje mjesto na postolju završivši prvu i superpole utrku vikenda na trećem mjestu i drugu utrku na drugom mjestu.

REZULTAT UTRKE-1 (PRVA ČETIRI)

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati)
2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK)
3. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
4. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)

REZULTAT SUPERPOLE UTRKE (PRVA ČETIRI)

4. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK)

REZULTAT UTRKE-2 (PRVA ČETIRI)

2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK)
4. Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team)

STATUS SVJETSKOG PRVENSTVA U SUPERBIKEU (PRVA ČETIRI)

1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) 174 BODOVA
2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) 118
3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) 104
4. Axel Bassani (Motocorsa Racing) 77

CAN ÖNCÜ I BAHATTİN SOFUOĞLU ZATVORILI TJEDAN NA NEKOBAN NAČIN

Za naše nacionalne atletičare Cana Öncüa i Bahattina Sofuoğlua nizozemska utrka nije prošla kako su željeli. Can Öncü je osvojio 7. mjesto, a Bahattin Sofuoğlu 11. mjesto u prvoj subotnjoj utrci u TT Assen dijelu prvenstva.

U drugoj utrci vikenda naši nacionalni motociklisti Can Öncü i Bahattin Sofuoğlu nisu mogli završiti utrku zbog kontakta suparnika. Objavljeno je da Öncü, koji je preživio tešku nesreću na utrci, ima dva prijeloma lijeve ruke kao rezultat pregleda.

STATUS SVJETSKOG SUPERSPORTSKOG PRVENSTVA (PRVIH PET)

1. Nicolo Bulega (Aruba.it Racing WorldSSP Team) 127 BODOVA
2. Stefano Manzi (Ten Kate Racing Yamaha) 90
3. Marcel Schroetter (MV Agusta Reparto Corse) 79
4. Federico Caricasulo (Althea Racing Team) 77
5. Can Oncu (Kawasaki Puccetti Racing) 63
13. Bahattin Sofuoğlu (MV Agusta) 23

Svjetsko prvenstvo u suberbikeu-WSBK nastavit će se utrkama koje će se održati u Barceloni od 5. do 7. svibnja.

3. MJESTO IZ HASAN HÜSEYİN BAŞ

Naš državni atletičar Hasan Hüseyin Baş osvojio je treće mjesto u drugoj dionici Europskog prvenstva u motocrossu 65&85 održanom u Bugarskoj. Naš mladi atletičar, koji je uspješno nastupio u klasi EMX85 na prvenstvu na stazi Sevlievo MX, osvojio je svoj prvi pehar u europskoj karijeri.

S druge strane, naš mladi atletičar Mert Konuk, koji je prvi put nastupio na Europskom R3 Blu Cru Cupu održanom u Nizozemskoj, stekao je veliko iskustvo odvozivši prvu utrku 14., a drugu utrku 15. mjesto.