Ženska državna prvakinja u Wagrain fazi Europske turneje u odbojci na snijegu

Ženska reprezentacija u odbojci na snijegu prvakinja europske turneje u Wagrain fazi

Natječući se na Europskoj turneji CEV Snow Volleyball 2023. održanoj u Wagrainu, čiji je domaćin Austrija, ženska reprezentacija odbojke na snijegu završila je turnir kao prvaci.

Prema priopćenju Turske odbojkaške federacije (TVF), ženska odbojkaška reprezentacija na snijegu, koju čini kvartet Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin, koja se natjecala kao prva nositeljica u organizaciji, pobijedio 1 utakmice protiv austrijske 2 momčadi u svojoj prvoj utakmici u skupini A. -2 poraz. Reprezentacija je u drugom susretu skupine svladala Poljsku s 1-2 i plasirala se u četvrtfinale.

Nacionali su u četvrtfinalu pobijedili Češku s 3-2 bez danog seta, au polufinalu svladali su Poljsku s 0-2 i plasirali se u finale.

Nakon što su u finalu nakon tri seta pobijedili rumunjski tim s 2-1, Nationals je završio 2023. CEV Snow Volleyball European Tour Wagrain Stage sa zlatnom medaljom.

Predstavljajući Tursku na ženskoj CEV Snow Volleyball europskoj turneji Wagrain Stage, reprezentacija u sastavu Su Nown-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın izgubila je priliku ostati na glavnom stolu nakon što je izgubila 3-2 od ekipe Češke 0 u preliminarnim kvalifikacijama okrugli.učinio je.

Reprezentacija koju čine trio Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür koji predstavlja Tursku u muškoj skupini napustila je turnir nakon poraza 2-1 od Ukrajine i 2-0 od Austrije u susretima igranim u skupini A.