Prvi dan 2. Treće mjesto na Europskom kicks kupu

Prvi dan Treći na Europskom kupu u streljaštvu

Na kraju prvog dana Europskog bacačkog kupa, koji je započeo u portugalskoj Leiriji, turski su atletičari osvojili 2 treća mjesta.

Na Europskom bacačkom kupu, koji okuplja najbolje atletičare kontinenta u bacanju grana, prvog dana na stazu je izašlo 5 naših atletičara, a naši su atletičari bili treći u svojim granama i osvojili 2 brončane medalje za Tursku.

Esra Türkmen, posljednja prvakinja Islamskih igara solidarnosti koja se natjecala u bacanju koplja za žene U23, osvojila je brončanu medalju u Europi s vremenom 54.69 (SB). Natječući se u grani U23 bacanje kladiva, Halil Yılmazer postao je drugi sportaš koji je osvojio brončanu medalju za Tursku prvog dana, plasiravši se na treće mjesto sa 70.45 (PB).