Ibrahimović postaje najstariji napadač u povijesti Serie A

Zlatan Ibrahimović zabio je penal protiv Udinesea u svojoj prvoj utakmici za AC Milan u više od godinu dana, čime je 18. ožujka postao najstariji strijelac u povijesti Serie A.

Iskusni napadač Ibrahimović, koji je prije kratkog vremena pozvan u švedsku reprezentaciju, u prekidu prvog poluvremena u drugom je pokušaju kod kuće skršio penal za 1-1.

Promašio je prvi udarac, ali kada je Beto kažnjen za silovanje, dobio je drugu priliku i pogodio je po sredini gola.

Sa 41 godinom i 166 dana, Ibrahimović je nadmašio bivšeg braniča AC Milana Alessandra Costacurtu kao najstariji igrač u talijanskoj ligi.

Ipak, Milan je u tajm-autu ušao u zaostatak od jednog pogotka, jer se Beto iskupio za pogrešku pogotkom na poluvremenu.

Ibrahimović je imenovan u početnu postavu trenera Milana Stefana Piolija prvi put od siječnja prošle godine i predao mu je kapetansku vrpcu.

Igrao je kao zamjena tri puta ove sezone, nakon što je bio izvan terena od svibnja prošle godine nakon rekonstruktivne operacije prednjeg križnog ligamenta lijevog koljena.