IMM je mobilizirao sve svoje mogućnosti za područje potresa

IBB je mobilizirao sve svoje mogućnosti za područje potresa
IMM je mobilizirao sve svoje mogućnosti za područje potresa

IMM je poslao 311 timova za potragu i spašavanje i 20 građevinske opreme u regiju koja je doživjela potres. Dva kamiona s proizvodnim kapacitetom od 6 obroka dnevno i 15 kruhova također su krenula u regiju. IMM, koji je postavio ukupno 2 kontejnera za potrebe toaleta i tuširanja žrtava potresa; Također je dovršio svoje pripreme za isporuku potrepština poput vreća za spavanje i deka u regiju na koordiniran način. Zamjenik predsjednika CHP-a, počasni Adıgüzel i predsjednik İBB-a Ekrem İmamoğlu i kotarski načelnici okupili su se u AKOM-u sa šifrom 'hitno'. Nakon hitnog sastanka, İmamoğlu je izašao pred kamere i dao informacije javnosti. Rekavši: "Ovo je velika katastrofa, veliki proces mobilizacije", İmamoğlu je rekao: "Nedavno smo zajedno proživjeli vrlo teške dane, mjesece pa čak i godine u potresima Gölcük i Düzce. Teškoće smo kao narod prebrodili i moramo to prebroditi. U tom pogledu moramo uspjeti suradnjom, razumom, zajedničkim razmišljanjem, besciljno i besciljno okupljati se i zajedno prebroditi ove teške dane naše zemlje. Poručujem svim našim građanima da ćemo po ovom pitanju raditi odlučno, ruku pod ruku, rame uz rame. Sretno nam svima. Svaka čast svima nama. Bog nam pomogao. U ovom teškom vremenu, vjerujem da ćemo uz visoku solidarnost prebroditi ova teška vremena.”

Gradska općina Istanbul (IMM) poduzela je akciju s šifrom "hitno" zbog katastrofalnog potresa magnitude 10 u Kahramanmaraş Pazarcıku, koji je izazvao razaranje i gubitak života u 7,4 provincija. Zamjenik predsjednika CHP-a, počasni Adıgüzel i predsjednik İBB-a Ekrem İmamoğlu, gradonačelnici okruga i birokrati IMM-a okupili su se u Centru za koordinaciju katastrofa u kampusu ISKI. İmamoğlu je podijelio s javnošću podršku koju će pružiti iz prve ruke kao İBB sljedećim riječima:

“STUPNJA POTRESA JE NAJAVLJENA KAO RAZINA 4”

“Nažalost, jutros smo se probudili u vrlo tužan dan za našu zemlju. Potres magnitude 04.17 koji se dogodio u okrugu Pazarcık u Kahramanmaraşu u 7,4:10 utjecao je na cijeli zemljopis i intenzivno se osjetio u 4 provincija. I nažalost, uzrokovao je gubitak života i imovine. Prije svega, svim našim građanima koji su izgubili živote želimo Božje milosrđe, a našim građanima koji su bili pod ruševinama želimo da što prije prionu za život. Pokrajine u kojima je potres bio učinkovit; Kahramanmaras, Hatay. Također prenosimo najbolje želje svim našim građanima u Osmaniye, Adıyamanu, Gaziantepu, Şanlıurfi, Diyarbakıru, Malatyi, Adani i Mersinu. U okviru Turskog plana za odgovor na katastrofe, stupanj potresa je proglašen XNUMX. stupnjem. Upućen je i poziv za međunarodnu pomoć u području traganja i spašavanja putem Ministarstva vanjskih poslova.

“OVO JE VELIKA KATASTROFA I TREBA GA SE POMJEKNUTI”

“Ovo je velika katastrofa i cijela naša Turska, sa svim svojim institucijama, mora djelovati kao cjelina. U tom kontekstu nastavljamo raditi u koordinaciji s AFAD-om, najvišim menadžmentom katastrofe, u suradnji s našom organizacijom svake sekunde. Nastavljamo zajednički rad s gradonačelnicima općina gdje smo danas ovdje od ranih jutarnjih sati. Naravno, u isto vrijeme naši timovi, koji su koordinirani sa sjedištem AFAD-a, tamo nastavljaju i provode proces. Razgovarali smo o tome što možemo učiniti kao Istanbul, radimo na tome. Naravno, tijekom ovog procesa, kad god je to moguće ili kada nam je potrebno, nastavit ćemo s vama dijeliti informacije i objašnjavati kako možemo koordinirano raditi sa svim našim građanima, posebno s našim građanima iz Istanbula.”

“KAO IMM I DISTRIKTNE OPĆINE, RADIMO U KOORDINACIJI S AFAD-om”

“Okružne općine Istanbula su na najvišoj razini pripravnosti kako bi doprinijele procesu sa svojim cijelim timom, opremom i osobljem. Ponavljam da su zajedno sa svim svojim timovima također krenuli u akciju slanja logističkih doprinosa u potresno područje u organizaciji AFAD-a, ali vlastitim sredstvima. Svjesni smo i činjenice da bi se područje katastrofe trebalo proširiti na vrlo široku geografiju i da trebamo dati ozbiljan doprinos regiji ulažući sva naša sredstva. Stavili smo AFAD u središte i radimo u koordinaciji s njima.”

PREMIJEŠTIO TIM I OPREMU KOJU ĆE IMM POSLATI U POTRESNU ZONU

“Do sada je 311 naših djelatnika poslano u regiju kao tim za intenzivnu potragu i spašavanje. Naravno, ponavljam da nam je prioritet potraga i spašavanje od prvih sati. U regiju će se transportirati zračnim putem. Osim toga, želio bih izraziti našu podršku. Ponovno šaljemo 20 građevinskih strojeva u regiju. U okviru toga smo počeli slati neka vozila koja će biti potrebna od snježnih ralica do bagera, od kamiona za zemljane radove. Također u regiju šaljemo naš kamion s hranom Support Services, koji ima kapacitet za proizvodnju 6 obroka odjednom, i našu mobilnu pekaru, koja ima kapacitet od 15 kruha. Imamo vozila za spavaonice. Imamo kamione koji će doprinijeti drugim hitnim procesima i zadovoljiti potrebe za vodom. Šaljemo 140 kontejnera za potrebe 20 kabinskih mobilnih WC-a u vozilima koja šaljemo. Šaljemo 42 kontejnera za potrebe 6 kabine mobilnih tuševa. Osim toga, koordinirano dostavljamo potrepštine poput vreća za spavanje i deka u regiju. U prvoj smo fazi bili organizirani prema popisu potreba za potrebe traganja i spašavanja. Bit ćemo u regiji u ime ljudi Istanbula na najvišoj razini, vlastitim sredstvima, u vezi s doprinosima koji će se dogoditi tijekom vremena ili nedostacima koje utvrdi AFAD. Kao općine distrikta i gradska općina, mi ćemo upravljati procesom ne samo doprinosima naših institucija, već i kako bismo organizirali i poslali doprinose naših građana, naravno, tijekom vremena.”

“VJERUJEM DA ĆEMO PROĆI KROZ OVA TEŠKA VREMENA UZ VISOKU SOLIDARNOST”

“AFAD, kao IMM, spojio nas je s provincijom Hatay u prvoj fazi u vezi s mnogim popisima potreba poslanih u ovom trenutku i radimo u koordinaciji s Hatayem. Ovo je velika katastrofa, veliki proces mobilizacije. Kao što svi znate, zajedno smo proživjeli vrlo teške dane, mjesece pa čak i godine u potresima Gölcük i Düzce 1999. i 2000. godine. Teškoće smo kao narod prebrodili i moramo to prebroditi. Moramo uspjeti suradnjom, razumom, zajedničkim razmišljanjem, besciljno i besciljno okupljati se i zajedno prebroditi ove teške dane naše zemlje. Poručujem svim našim građanima da ćemo po ovom pitanju raditi odlučno, ruku pod ruku, rame uz rame. Sretno nam svima. Svaka čast svima nama. Bog nam pomogao. U ovom teškom vremenu, vjerujem da ćemo uz visoku solidarnost prebroditi ova teška vremena.”

„BUDIMO SOLIDARNI DOBRO KORIŠĆUĆI VRIJEME“

“Danas, dopustite mi da to posebno izrazim građanima Istanbula: Naravno, tijekom radnog dana svi imamo posla. S jedne strane, nastojat će se uhvatiti korak s ovim teškim trenutkom naše zemlje i doći do naše rodbine tamo. Budimo solidarni i iskoristimo vrijeme kvalitetno, bez panike. Ne zaboravimo da danas u Istanbulu pada jak snijeg koji će potrajati dva-tri dana. S tim u vezi, smatram dužnošću upozoriti svakog građanina da organizirano djeluje uvažavajući upozorenja. Hvala vam opet. Naše oči i uši su u tom području. Naši timovi su tamo. Istaknimo i to da koordiniramo koordinacijski centar unutar sebe, u regiji, gdje će koordinirati svi naši timovi. Izražavam da ćemo, uz našu zajedničku odluku, u bliskoj budućnosti, mi i moji drugi prijatelji gradonačelnici napraviti plan da budemo u regiji kad god bude bilo potrebno i kako trebamo biti u regiji.”

EKIPE IMM-A POD SNIJEGOM PROŠLE DO POTRESNE ZONE

Nakon objave, İmamoğlu, gradonačelnici okruga i zamjenik CHP-a Gökan Zeybek poslali su radnu ekipu i opremu koju će IMM poslati u regiju, ispred AKOM-a pod snježnim padalinama. Dijeleći nove informacije s novinarima prije puta, İmamoğlu je rekao:

“Kako budemo identificirali potrebe, bit ćemo u regiji s našim vozilima i svim našim ljudskim resursima. Odlukom AFAD-a, IMM je odgovoran za Hatay i mi prije svega hodamo do te regije. Sada su naša vozila na putu. Imamo 8 bagera. Imamo 5 kamiona za zemljane radove, 2 snježne mašine, 2 dizalice, svaki po 40 tona. Prevozimo cisternu goriva i 4 kamiona vode. Šaljemo 2 kamiona pakiranog kruha. Kamion pomoći, kamion deka, kamion generator… Šaljemo kamion s hranom koji će za ovaj obrok imati kamion s hranom kapaciteta 6 tisuća ljudi. Imamo mobilnu pećnicu. Također ima dnevni proizvodni kapacitet od 15 tisuća kruhova. Raspolažemo s 2 internatska vozila, 19 osoba i 16 osoba, kapaciteta 35 osoba. Imamo vozila 4×4 i 2 vozila na hladan zrak. Ići će 7 naših kamiona. Ovi kamioni će također dostavljati zalihe hrane i suhe hrane za 45 tisuća ljudi.”

“39 NAŠIH OPĆINA DISTRIKTA SLUŽIT ĆE U IME ISTANBULA U RAZLIČITIM REGIJAMA”

“Naših 311 pripadnika je na putu prema regiji. Naravno, dio toga ide i avionom, uz organizaciju AFAD-a. Ima onih koji će ići s tim vozilima. To su vozila koja smo stavili na cestu u prvoj fazi. Ali kako se utvrdi potreba, naša će pojačanja nastaviti s nedostacima koji postoje. Radimo u koordinaciji s našim općinama. AFAD ih je također zonirao. Tu je Maraş, tu je Hatay… 39 naših distriktnih općina služit će u ime Istanbula u različitim regijama. Riječ je io pomoći jedni drugima, naravno, na prvom mjestu, posebno je važno pitanje traganja i spašavanja. Ali odmah nakon toga radimo posebno skladište, posebno za potrebe. Vršimo velike pripreme u Yenikapı. U tom smislu, u ime stanovnika Istanbula, nastavljamo naše pripreme stvaranjem vodeće organizacije ovdje, jačanjem naših potreba orijentiranih i ukupnih logističkih sposobnosti i vraćanjem na teren na najbrži mogući način. To ćemo podijeliti s našim građanima, a posebno s institucijama, organizacijama i tvrtkama koje imaju ozbiljan zahtjev da doprinesu ovoj problematici. Učinkovito u ime ljudi Istanbula, cijelim srcem smo uz naše građane. Naš intenzivan rad se nastavlja. Nadamo se da je tužna vijest da će naš gubitak života biti minimalan. Bog nam pomogao. Zao mi je zbog vaseg gubitka. Sretno nam svima."

Nakon dojave, tim IMM-a i oprema krenuli su u Hatay koji je u potresu teško oštećen.

Günceleme: 06/02/2023 11:31

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.


*