Last Minute: Obrazovanje obustavljeno na 4 tjedna u 2 pokrajine koje je pogodio potres

Last Minute obrazovanje obustavljeno na tjedan dana u gradu pogođenom potresom
Obrazovanje obustavljeno na 4 tjedna u 2 pokrajine koje je pogodio potres u posljednjem trenutku

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer dao je izjave u kriznom centru Ureda guvernera u Malatyji. Ministar Mahmut Özer je rekao: “Od danas, uzimamo dvotjednu pauzu u obrazovanju u našim provincijama Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman i Malatya. Uzet ćemo jednotjednu pauzu od obrazovanja u našim pokrajinama Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye i Kilis.”

Podijelite informaciju da se koordinacijski sastanak održan u Malatyi nastavlja. Özer je rekao: „Hvala Bogu, do sada nismo primili nikakve negativne vijesti iz naših škola. Nije bilo ozlijeđenih niti smrtnih slučajeva povezanih s našim studentima i profesorima koji su boravili u hostelima.” rekao je.

Napominjući da je samo jedna seoska škola uništena u Şanlıurfi i Osmaniye, Özer je obavijestio da je hostel u Pozantiju također oštećen.

Za sada u svim našim školama nema problema.

Navodeći da je vrlo vrijedno zadovoljiti hitne potrebe građana kako bi se proces proveo na zdrav način uz napore spašavanja, Özer je rekao: “U tom kontekstu, sve naše učiteljske kuće, hoteli za vježbanje, zatvorene sportske dvorane a škole su otvorene za potrebe naših građana u svih deset pokrajina. Topli obroci se isporučuju našim građanima, posebno u našim hotelima i nastavničkim domovima. Opet, Jedinice za traganje i spašavanje Ministarstva nacionalnog obrazovanja u našoj 81 provinciji, koje smo organizirali zajedno s našim Ministarstvom unutarnjih poslova, također su se preselile u ovih deset provincija. On je rekao.

Informirajući da u pomoć građanima pristižu i svi timovi Ministarstva koji će pružati psihološku podršku, Özer je rekao: “Ukratko, za sada nema problema u svim našim školama. Nadajmo se da ćemo brzo zaliječiti naše rane, popraviti naše manje oštećene škole i nastaviti usluge obrazovanja i osposobljavanja. Ponovno je MEBİM centar za hitne pozive, komunikacijski centar za krizne situacije s brojem 444 0 632, počeo služiti svim našim građanima, za naše nastavnike, učenike i njihove rođake u drugim gradovima koji su znatiželjni o administrativnom osoblju u ovim pokrajinama. ” rekao je.

2 tjedna u Kahramanmaraşu, Hatayu, Adıyamanu i Malatyi; 1 tjedan pauze u Diyarbakiru, Sanliurfi, Adani, Osmaniye, Gaziantepu i Kilisu

Navodeći da je kontaktirao sve pokrajinske ravnatelje i guvernere u regiji o tome kako će se nastaviti obrazovanje i obuka u drugom mandatu u 10 pokrajina, ministar Özer je rekao:

“U tom kontekstu, od danas, uzimamo dvotjednu pauzu u obrazovanju u našim provincijama Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman i Malatya. Opet, u preostalim pokrajinama Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Gaziantep i Kilis, napravit ćemo samo jednotjednu pauzu od obrazovanja. U skladu s razvojnom situacijom, odlučit ćemo hoćemo li ga produžiti ponovnom procjenom u procesu. Ukratko, trenutno nema nikakve nenormalne situacije u vezi s našim školama u Ministarstvu narodnog obrazovanja. Kao Ministarstvo, cijeli naš tim je na terenu kako bi brzo pripremili naše škole za ponovno obrazovanje. Naša država je na terenu svim svojim sredstvima. Naši prijatelji su se mobilizirali da pruže sve vrste potpore, kako proračunske tako i ljudske. Ovo je velika bol; Vrijeme je za jedinstvo i zajedništvo... Nadamo se da ćemo te rane brzo zaliječiti koristeći sve resurse naše države i vlasti. Napori izvlačenja naših ranjenika iz ruševina se nastavljaju. Još jednom želim prenijeti svoje najljepše želje i poželjeti Božiju milost svim našim građanima koji su izgubili živote.“

Günceleme: 06/02/2023 12:14

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.


*