Hrvački prvak Kerem Kamal daruje svoju medalju žrtvama potresa

Atletičar Kluba mladih i sportova općine Izmir Kerem Kamal, koji je osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu hrvačke serije Ibrahim Moustafa održanom u Aleksandriji u Egiptu, predao je svoju medalju žrtvama potresa.

Kerem Kamal, svjetski prvak u hrvanju iz gradske općine Izmir, izašao je na strunjaču u Ibrahim Moustafa Ranking seriji, koja je započela u Egiptu 23. veljače. Borbeni do 60 kilograma, Kamal je turnir započeo od četvrtfinala. Sportaš gradske općine Izmir pobijedio je kineski Liguo Cao 5-2 i plasirao se u polufinale. Kerem Kamal, koji je u polufinalu pobijedio svog kirgistanskog suparnika Nurmukhammeta Abdullaeva 8-0, pobijedio je kazahstanskog hrvača Yemara Fidakhmetova 9-0 i nosio zlatnu medalju oko vrata.

“Poklon žrtvama potresa”

Hrvač Omladinskog i sportskog kluba gradske općine İzmir Kerem Kamal, koji je rekao da je sudjelovao na ovom važnom prvenstvu duboko osjećajući tugu onih koji su izgubili živote u potresu, rekao je: “Kao zemlja, doživjeli smo veliku tugu u potresu. koji se dogodio u Kahramanmaraşu. Došli smo u Egipat s gorčinom ovoga. Dobivamo dobre ocjene kao reprezentacija. Također sam osvojio zlatnu medalju pobijedivši sve svoje protivnike. Sretan sam zbog ovoga, ali dio mene je jako tužan. Ovo odličje uručujem našim građanima koji su poginuli u potresu. Nadam se da takve katastrofe više nećemo doživjeti u budućnosti.”