Oskari gospodarstva našli su svoje vlasnike

Oscari gospodarstva našli su svoje vlasnike
Oskari gospodarstva našli su svoje vlasnike

U organizaciji Gospodarske i industrijske komore Burse, krovne organizacije poslovnog svijeta Burse, održana je 48. dodjela nagrada Adding Value to the Economy na kojoj je sudjelovao predsjednik Recep Tayyip Erdoğan. Na svečanosti je svoje vlasnike našlo 39 nagrada u kategorijama Izvoz, Sektorski lideri, Porez na dohodak i Porez na dobit. Navodeći da je Trgovačka i industrijska komora Burse uspomena na grad sa svojom 134-godišnjom poviješću, predsjednik Erdoğan je rekao: “Podržali smo sve vrste projekata koji će povećati vrijednost brenda i aktivirati gospodarski potencijal Burse, lokomotive grad turske industrije. Nastavit ćemo služiti Bursi i našoj braći iz Burse.” rekao je.

Tradicionalno u organizaciji BTSO-a, Svečana dodjela nagrada Oni koji dodaju vrijednost gospodarstvu održana je u Kulturnom kongresnom centru Merinos Atatürk. U 48. izdanju onih koji dodaju vrijednost gospodarstvu, nagrade u kategorijama izvoz, sektorski lideri, porez na dohodak i porez na dobit uručio je predsjednik Recep Tayyip Erdoğan. Potpredsjednik Fuat Oktay, ministar industrije i tehnologije Mustafa Varank, ministar riznice i financija Nureddin Nebati, ministar trgovine Mehmet Muş, ministar pravosuđa Bekir Bozdağ, ministar mladeži i sporta Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ministar obitelji i socijalnih usluga Derya Yanık , ministar okoliša, urbanizma i ministar klimatskih promjena Murat Kurum, ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer, gradski protokol i upravni odbor BTSO-a, članovi skupštine i odbora te predstavnici poslovnog svijeta.

Ulaganje privatnog sektora od 30 milijardi TL

Navodeći da mu je veliko zadovoljstvo što je s predstavnicima poslovnog svijeta, predsjednik Erdoğan je zahvalio predsjedniku BTSO-a İbrahimu Burkayu i upravnom odboru što su omogućili sastanak povodom programa. Čestitajući svakoj od tvrtki kojima su dodijelili nagrade u 4 različite kategorije i zahvalivši im na doprinosu zemlji, naciji i gospodarstvu, predsjednik Erdoğan je poželio da javna ulaganja od ukupno 12 milijardi lira i 30 milijardi lira investicije privatnog sektora, koje su službeno otvorili, bile bi od koristi gradu. Predsjednik Erdoğan čestitao je ministarstvima, privatnom sektoru, općinama i svim institucijama koje su dovele radove u grad.

“Bursa, grad lokomotive turske industrije”

Podsjetivši da su proizvodni pogon TOGG-a, turskog automobila, stavili u službu Burse i Turske, predsjednik Erdoğan je rekao: „Podržali smo sve vrste projekata koji će povećati vrijednost brenda i aktivirati gospodarski potencijal Burse, grada lokomotive turska industrija. Nastavit ćemo služiti Bursi i našoj braći iz Burse sve dok moj Gospodar daje zdravlje i dugovječnost i naš narod daje vlast.” rekao je.

“Podržali smo sve vrste projekata koji će povećati vrijednost brenda Bursa”

Navodeći da je Bursa jedan od simbola gradova Turske sa svojom drevnom poviješću, kulturom, blistavim arhitektonskim djelima i prirodnim ljepotama, predsjednik Erdoğan je rekao da služenje Bursi vide kao nužnost svoje misije zaštite naslijeđa svojih predaka, kao i plaćanja njihov dug zahvalnosti prema naciji. Predsjednik Erdoğan je rekao da često dolaze u Bursu, razgovaraju s građanima, okupljaju se s poslovnim svijetom i nevladinim organizacijama kako bi saslušali njihove zahtjeve i riješili njihove probleme, ako ih ima. Istaknuvši da su pratili projekte na licu mjesta i osigurali da budu brzo finalizirani, predsjednik Erdoğan je rekao: “Mi dalje jačamo našu vezu s našom nacijom kroz sastanke s našom omladinom, ženama, poljoprivrednicima, radnicima i drugim segmentima našeg društva. U tu svrhu posjetili smo Bursu 3 puta samo u prošloj godini. Svaki put kada dođemo u Bursu, stavimo u funkciju mnoge investicije od povijesne važnosti za naš grad i našu zemlju.” On je rekao.

“Turska povijest ima previše duboku prošlost da bi bila zatvorena stoljeće”

Izražavajući da će ove godine proslaviti 100. obljetnicu osnutka Republike, predsjednik Erdoğan je rekao: “Bez obzira koju instituciju pogledamo, susrećemo se sa sličnom situacijom. No, mjesto gdje se utjelovljuje izraz 'konj čiji su korijeni u prošlosti' nedvojbeno je naša Bursa. Naša trgovačka i industrijska komora Bursa također je uspomena na grad sa svoje 134 godine duboko ukorijenjene povijesti. Naša je komora osobno svjedočila svim nevoljama, nedaćama, ekonomskim i političkim previranjima koje je narod proživio u ovom povijesnom procesu koji se približava 1,5 stoljeća. Kao poslovni svijet Burse, osobno ste vidjeli i iskusili gospodarski zamah i ukupni razvojni pomak koji je postignut u posljednjih 20 godina, zajedno sa svim ovim krizama zbog kojih ste vi i naša nacija platili visoku cijenu. Izbliza ste iskusili što je Turska sposobna i što tursko gospodarstvo može postići uz jaku političku volju. U svjetlu ovih iskustava, svi možemo shvatiti sljedeću istinu; Uspostava političke stabilnosti neophodna je za gospodarski rast. Ni ekonomija ni demokracija ne uspijevaju u klimi neizvjesnosti.” koristio njegove izjave.

"Pisali smo priče o uspjehu"

Predsjednik odbora BTSO-a İbrahim Burkay rekao je da od 2013. godine, kada su preuzeli dužnost, pišu priče o uspjehu kao jedno tijelo za grad i zemlju kako bi postigli jaču budućnost s vizijom 'Ako Bursa raste, Turska će rasti' . Napominjući da je pod vodstvom predsjednika Recepa Tayyipa Erdoğana Turska uspjela rasti gotovo dvostruko od svjetskog prosjeka 2021. godine, kada su se najintenzivnije osjetili negativni učinci pandemije i međunarodne krize, Burkay je rekao: “Ostvarili smo visok učinak od 2022 posto u 6,2. Dosegli smo rekordnu razinu izvoza od 254 milijarde dolara. Naš udio u svjetskoj trgovini prvi je put premašio 1 posto. I potpora koju ste pružili našem poslovnom svijetu i strateški koraci koje ste poduzeli u vanjskoj politici donijeli su veliku dobit našoj zemlji. Danas postoji ambiciozna Turska koja ostvaruje svoje potencijale i, što je još važnije, s tom sviješću čini veliki napredak na svim poljima. To visoko samopouzdanje, koje je veliko postignuće za svakog pojedinca u našoj zemlji, sa sobom je donijelo pristup koji upravlja krizama i okreće se prilikama, umjesto da se bori s krizama. Turska u kojoj je visoka inflacija eliminirana i deficit tekućeg računa više nije problem naš je zajednički ideal, zahvaljujući gospodarskoj politici naše države u suradnji s našim poslovnim svijetom i naporima naših poduzetnika.” rekao je.

"Možemo razviti Bursu s industrijskim područjima nove generacije"

Predsjednik Burkay je istaknuo da vjera u budućnost ovih zemalja nikada neće biti poljuljana, unatoč razdobljima gubitka brzine zbog cikličnih razloga na putu prema idealima Burse i Turske. “Inovativna proizvodnja, kvalificirano zapošljavanje i izvoz s dodanom vrijednošću uvijek će ostati naš glavni prioritet.” Predsjednik Burkay je rekao: „Naši lokalni kapaciteti su ti koji će nastaviti transformirati povijesno i kulturno nasljeđe i prirodna bogatstva Burse u vrijednost i nositi ih u budućnost. Bursa je grad koji je povećao udio srednje visoke i napredne tehnologije u industrijskoj proizvodnji na 56 posto, a kilogramsku vrijednost izvoza uspio podići na 4,5 dolara. Međutim, možemo razviti Bursu, koja je uhvaćena u sindrom srednjeg izvoza držeći se izvozne brojke od 4 milijardi dolara u posljednje 16 godine, s industrijskim poljima nove generacije kao što su TEKNOSAB i SME OSB, temeljena na prostornom planiranju.” koristio njegove izjave.

“Obnovljivi izvori energije u TEKNOSAB-u će dodati energiju Bursi”

Predsjednik Burkay rekao je da je TEKNOSAB, koji je doveden u zemlju u skladu s njezinim investicijskim planom od 25 milijardi dolara, divovski projekt koji je pionir za Tursku i ključ novog modela gospodarstva sa svojom proizvodnjom orijentiranom na visoku tehnologiju, snažnom infrastrukturom , prometne veze i obnovljivi izvori energije. Burkay, koji je izjavio da je 4 tvornica otvoreno u regiji gdje je infrastruktura osnivanja dovršena u kratkom vremenu od 6 godine, potpisivanjem prve u Turskoj, pokrenuo je proizvodnju i rekao: "Mi također proizvodimo električnu energiju sa solarnim pločama na krovovima naših tvornica u TEKNOSAB-u, gdje ćemo imati koristi od obnovljivih izvora energije na najvišoj razini. U slučaju da se zemljište YEKA dodijeli našoj energetskoj tvrtki, čiji su partneri sve naše organizirane industrijske zone, također imamo investicijsku moć zadovoljiti značajan dio energije potrebne industriji Burse iz obnovljivih izvora.

“Konkurentnija Bursa s novim područjima ulaganja”

Predsjednik İbrahim Burkay rekao je da je, unatoč svom udjelu od 10% na 800 četvornih kilometara Burse, industrija, koja daje visoku razinu dodane vrijednosti gradskom gospodarstvu, poput 8 posto, podržana novim investicijskim područjima pogodnim za ekonomiju razmjera i koja omogućit će povećanje kapaciteta, čineći Tursko stoljeće mnogo svjetlijim.naglasio da će ga prenijeti u budućnost. Predsjednik Burkay je rekao: „Kao poslovni svijet Burse, predani smo dovođenju 46 puta većih ulaganja u naš grad u 4 godine, ako realiziramo nova investicijska područja koja će biti stvorena pod pokroviteljstvom našeg predsjedništva i uz podršku dinamike našeg grada . Unatoč svim izazovnim uvjetima u kojima se nalazimo, investicijski zahtjevi naših tvrtki povećavaju našu motivaciju iz dana u dan kako bismo našu Bursu učinili konkurentnijom i produktivnijom. Cilj nam je dovesti logističke centre u Bursu, koja je na važnom logističkom raskrižju s ogromnim transportnim projektima kao što su mostovi, autoceste i brzi vlakovi koje provodi naša država, kao i stvoriti organizirane trgovinske zone.” rekao je.

Vjerujte u sebe Vjerujte svojoj zemlji

Predsjednik Burkay rekao je: “Znali smo izaći jači iz poteškoća s kojima smo se suočavali u svakom razdoblju naše povijesti, nismo se umorili od borbe” i poručio da nikada neće odustati od proizvodnje, ulaganja, zapošljavanja i izvoza s snaga povijesti. Predsjednik Burkay je rekao: "Kao poslovni svijet Burse, koji vjeruje u sebe i vjeruje svojoj zemlji, nikada nećemo odustati od stvaranja vrijednosti za našu zemlju i naciju, kao što smo činili do sada." On je rekao.

Nakon govora na ceremoniji, sliku Stoljeće Turske istkanu bursanskom svilom predsjedniku Erdoğanu uručio je ministar industrije i tehnologije Mustafa Varank.

4 dobitnika nagrada pronađeno u 39 kategorije

Oyak Renault u kategoriji izvoza, Şükrü Karagül u kategoriji poreza na dohodak i trgovački centri Özdilek u kategoriji poreza na dobit i lider u sektoru primljeni su od predsjednika Recepa Tayyipa Erdoğana na 48. godišnjoj svečanosti dodjele nagrada za dodanu vrijednost gospodarstvu.

Kompanije koje su noćas osvojile nagrade u kategoriji izvoza bile su Oyak Renault, Tofaş, Bosch, Aunde Teknik, Borçelik, Döktaş Dökümcülük, Karsan, Sönmez Çimento i Durmazlar Mašina; Bursagaz, Contitech Lastik, Göliplik Şeremet, Polyteks, Pro Yem, Rollmech Automotive, Rudolf Duraner, Atila Efe, Hikmet Oral, Mehmet Celal Gökçen, Sabahattin Gazioğlu i Şükrü Karagül nagrađeni su u oblasti poreza na dobit i poreza na dobit.

U kategoriji Sector Leaders, Beyçelik Gestamp, Burkay Kimya, Bursa Cement, Burulaş, Çilek Furniture, Economically Authorized Institution, Eskapet Packaging, Gemport Gemlik, Karataş Sheet, Korteks Mensucat, Nurel Medikal, Serra Sünger, Sultan Authorized Institution, Sütaş, Türk Trgovački centri Prysmian, Özdilek, Yazaki Systems i Yeşim Stores ocijenjeni su vrijednima nagrada.

Günceleme: 22/01/2023 13:59

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar