BTSO-ovi predstavnici prehrambenog sektora u Las Vegasu

BTS-ovi predstavnici prehrambene industrije u Las Vegasu
BTSO-ovi predstavnici prehrambenog sektora u Las Vegasu

Projekti Trgovačke i industrijske komore Burse (BTSO) u skladu s izvozno orijentiranim razvojnim ciljevima Turske nastavljaju se punom parom. Delegacija od 2 osoba sudjelovala je na sajmu Winter 70 Fancy Food Show održanom u Las Vegasu u sklopu 2023 ​​različita projekta UR-GE koje provodi Komora u sektoru hrane, 'prerađene' i 'smrznute' uz potporu Ministarstva. trgovine.

Predstavnici prehrambene industrije Burse imali su priliku pobliže proučiti potrošačke navike u zemlji i transformaciju u sektoru u potrazi za novim trgovinskim vezama na sajmu održanom u SAD-u, jednom od najvećih tržišta na svijetu. Okupljajući sve dionike industrije iz cijelog svijeta, sajam je okupio članove odbora BTSO-a Haşima Kılıça i Hakana Batmaza, zamjenika predsjednika Skupštine Murata Bayizita i predsjednika Vijeća za hranu Burhana Sayılgana, kao i 'smrznute' i 'prerađene' dobavljači hrane za prehrambeni sektor.Sudjelovali su članovi dvaju različitih UR-GE projekata koje je kreirao.

BTS-ovi predstavnici prehrambene industrije u Las Vegasu

“Naše tvrtke postižu značajne dobitke”

Član uprave BTSO-a Hakan Batmaz rekao je da je sajam jedan od najvažnijih industrijskih skupova u svijetu. Batmaz je rekao: “Fancy Food Show za nas je vrlo važna organizacija za pomno ispitivanje potrošačkih navika zemalja i načina na koji se tržišni uvjeti oblikuju u prehrambenoj industriji, posebno na divovskom tržištu kao što je SAD. Vjerujem da su naši članovi ostvarili značajan dobitak u smislu mogućnosti i tržišnih uvjeta koje nudi sajam. Kao BTSO, nastavit ćemo dovoditi sve strateške sektore, posebice hranu, na globalna tržišta s projektima UR-GE.” rekao je.

“Navike potrošača određuju uvjete na tržištu”

Zamjenik predsjedavajućeg Skupštine BTSO-a Murat Bayizit istaknuo je kako su sajmovi od velike važnosti u smislu utvrđivanja potrošačkih navika ciljanih zemalja i određivanja proizvodnih područja analizom potreba. Izjavljujući da je SAD jedno od najaktivnijih tržišta na svijetu, posebno na strani maloprodaje, Bayizit je rekao: “Ovo tržište također ima svoju dinamiku. Baš kao što su ambalaža, etikete i stilovi prezentacije koje zahtijevaju potrošači u Turskoj različiti, u SAD-u postoji drugačiji sustav. Na ovom sajmu postoji vrlo različit asortiman proizvoda, od etiketa proizvoda do logotipa na njima.” rekao je. Rekavši da su prisustvovali sajmu s izaslanstvom od 70 ljudi iz Burse, Murat Bayizit je nastavio kako slijedi: „Ovaj događaj, koji smo organizirali kao BTSO, samo je jedan od radova koje smo učinili kako bismo povećali izvoz sektora. Necarinske prepreke globalnom tržištu u ime industrije i problemi vezani uz valutu, za koje mislim da su privremeni, negativno utječu na konkurentnost naših tvrtki. Međutim, posao koji radimo u ime sektora doživljavamo kao maraton. Nastavit ćemo s našim naporima da stvorimo više izvoznih ciljeva i intelektualnu akumulaciju u sektoru.”

“Naša proizvodna sposobnost je visoka”

Član skupštine BTSO-a Burhan Sayılgan rekao je da su sudjelovali na sajmu u okviru dva projekta UR-GE koji rade u prerađenim i zamrznutim područjima. Burhan Sayılgan izjavio je da su predstavnici sektora s nestrpljenjem iščekivali sajam i rekao: “Organiziran je sajam na kojem su posebno grickalice u prvom planu. Zemlje s kojima se natječemo ovdje su sa svojim brendiranim proizvodima. Više od 80 posto proizvoda koje proizvodimo u Turskoj su brendirani. U idućim godinama, ako se ovakvi sajmovi budu organizirali na razini nacionalnog sudjelovanja, učinkovitost naših tvrtki će se još više povećati. Naši članovi UR-GE-a mogu ove proizvode učiniti mnogo boljim.” On je rekao.

“Postoje pozitivni pomaci”

Član BTSO UR-GE i voditelj podružnice Food Engineers Bursa, Serkan Durmuş, rekao je da su imali vrlo uspješne sastanke u ime svojih tvrtki na sajmu. Navodeći da su kontaktirali gotovo 15 tvrtki koje proizvode umake u prehrambenoj industriji i da su na svojim sastancima dobili pozitivne rezultate, Durmuş je rekao: “Nastavit ćemo raditi na novim poslovnim vezama. Sudjelovali smo u regionalnoj i kvalitetnoj organizaciji sajma. Želio bih zahvaliti BTSO-u i našem Ministarstvu trgovine što su nam omogućili sudjelovanje na tako važnom sajmu.” koristio fraze.

Član BTSO UR-GE Yüksel Aktaş rekao je da su sajmovi vrlo učinkovite platforme za razvoj kompanija. Izjavljujući da nastavljaju svoje napore da sudjeluju na svim sajmovima koji se održavaju u tom sektoru, Aktaş je rekao: „Nastavit ćemo marljivo raditi na izvoznom putu naše zemlje. Na ovom sajmu održanom u Las Vegasu, SAD, pomno sam proučio globalne promjene u našoj industriji. U svjetlu informacija koje smo dobili, bit ćemo u puno učinkovitijoj poziciji na međunarodnim tržištima.” rekao je.

Günceleme: 23/01/2023 14:25

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar