Suzuki se oprostio od MotoGP-a pobjedom na VN Španjolske

Suzuki Motor Corporation najavio je posljednjih mjeseci da će napustiti MotoGP kako bi financirao vozila s niskim udjelom ugljika i proširio održivo poslovanje. Suzuki se slavno oprostio od MotoGP serije, s Alexom Rinsom iz Suzuki ECSTAR Teama koji je pobijedio u posljednjoj utrci sezone, VN Valencije.

Japanski proizvođač motocikala Suzuki, koji je jedan od rijetkih brendova koji mi padaju na pamet kada su u pitanju motocikli u cijelom svijetu, najavio je proteklih mjeseci da od sezone 2022. napušta MotoGP, jednu od najvažnijih utrka u svijetu motocikala. kako bi alocirao sredstva za nova ulaganja i proširio svoje održive aktivnosti. Posljednjom utrkom sezone koja je završila s VN Valencije, Alex Rins iz Suzuki ECSTAR tima završio je prvi, dajući marki veličanstven oproštaj od MotoGP-a. Alex Rins, koji je utrku započeo s 5. mjesta, sjajnom izvedbom brzo je stigao do vodstva i prvi ugledao kockastu zastavu u ovoj značajnoj utrci. Kao ovo; Nakon toliko uspješnih godina, Suzuki Team, koji je nedavno iznenađujućom odlukom objavio da će napustiti MotoGP na kraju sezone 2022., zauzeo je svoje mjesto u srcima svojih navijača na način dostojan lidera.

Pilot prvaka Alex Rins rekao je u izjavi dok je primao svoj trofej, “Vrlo je tužno što je tim Suzuki, u kojem sam imao najbolje razdoblje svoje karijere, napustio stazu. Sve nas je jako rastužio odlazak sa staza jednog od legendarnih i kultnih brendova ovih utrka. Kad krenem u utrku, moram priznati; Na početku sam bila u suzama. Bilo je jako važno ispratiti našu momčad na način koji njemu priliči. U svijetu utrka uvijek ima tuge i radosti, ali ovaj put je malo drugačije. Zbogom šampione Suzuki!” rekao je.

Suzuki se utrkuje od 1974., prvo u WGP-u, a zatim u MotoGP-u koji ga je zamijenio. Momčad, koja je sudjelovala u stotinama utrka, zauzela je svoje mjesto među legendama povijesti utrka osvojivši ukupno 89 prvenstava, od čega 500 u GP8 i 97 u MotoGP. 500 puta na GP6 i 2020

U MotoGP-u je jednom osvojio Prvenstvo vozača i oprostio se od staza ispisujući svoje ime zlatnim slovima. Dužnosnici Suzuki tima, s druge strane, zahvalili su svojim navijačima rekavši: "Željeli bismo izraziti našu najdublju zahvalnost svim Suzuki fanovima, kao i svima koji su sudjelovali, za njihovu podršku motociklističkim aktivnostima naše tvrtke tijekom mnogih godina."

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.