Atletičarka iz Burse, Hatice Kübra İlgün, treća na svijetu

Atletičarka iz Burse Hatice Kubra Ilgun svjetska prvakinja

Hatice Kübra İlgün, reprezentativka taekwondoa iz Bursa Metropolitan Belediyespora, uspjela je biti treća na svijetu u kategoriji do 57 kilograma na Svjetskom prvenstvu u taekwondou održanom u Meksiku.

Hatice Kübra İlgün, osvajačica olimpijske medalje taekwondoašica Bursa Metropolitan Belediyespor Cluba, nastavlja nas činiti ponosnima svojim uspjesima na turnirima na kojima je sudjelovala. Predstavljajući našu zemlju u kategoriji do 57 kilograma za žene na Svjetskom prvenstvu u taekwondou održanom u Meksiku, İlgün je uspjela osvojiti brončanu medalju u disciplini koja je bila najveća organizacija godine u taekwondou i osigurala kvote za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Na prvenstvu, na kojem je nastupilo oko 123 sportaša iz 750 zemlje, taekwondoašica, koja je prvo kolo prošla bez meča, u posljednja je 32 kola svladala Alisson Montano iz Salvadora, au zadnjih 16 kola susrela se s Australkom Stacey Hymer . Hatice Kübra İlgün, koja je pobijedila protivnicu u ovom kolu, upisala se u četvrtfinale. U polufinale se plasirala Hatice Kübra İlgün koja je u četvrtfinalu uspjela svladati Marokanku Nadu Laaraj i osigurala medalju. Hatice Kübra İlgün, koja se u borbi za prolazak u finale borila protiv Chia-Ling Lo iz Tajvana, izgubila od protivnice 2-1, osvojila brončanu medalju i postala treća na svijetu.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.