İzmir 100. obljetnica plivačkih utrka na otvorenim vodama, veliko natjecanje

Utrke u plivanju na otvorenim vodama u Izmiru su bile velika konkurencija

Stote jubilarne utrke u plivanju na otvorenim vodama koje je organizirala gradska općina İzmir u Çeşmealtıju svjedočile su velikom sukobu. Među onima koji su uspješno završili zahtjevnu stazu bila je i autistična plivačica Tuna Tunca iz gradske općine Izmir.

Stote jubilarne utrke u plivanju na otvorenim vodama koje je organizirala gradska općina İzmir održane su u Çeşmealtı. Ušavši u vodu s plaže Aren, sportaši su se okrenuli oko otoka Arap i ponovno preplivali 100 kilometra do početne točke. Na utrkama je sudjelovalo ukupno 4.2 sportaša. Sportaši koji su u isto vrijeme ušli u more bacali su zaveslaje za medalju tijekom natjecanja, gdje je gornja granica bila postavljena na 108 sata. Start utrke dali su Hakan Orhunbilge, voditelj Odjela za mlade i sportske usluge gradske općine Izmir, i Hüseyin Egeli, član Upravnog odbora omladinskog i sportskog kluba gradske općine Izmir.

U organizaciji su dodijeljene nagrade u 13 kategorija, uključujući i dobne kategorije. Bengisu Erdoğan u ženskom poretku bila je 1.16.58, au muškom sportista gradske općine İzmir Emre Erdoğan s vremenom 59.26, ostavivši svoje suparnike iza sebe i zauzevši prvu stepenicu postolja.

Kod žena druga je bila İpek Öztosun s 1.20.43, a treća Kübra Kuş s 1.23.18. Kod muškaraca drugo mjesto zauzeo je Sertaç Drought s vremenom 1.08.00, a treće Okan Ulşa s vremenom 1.12.29.

Odlučnost Tuna Tunca je bila primjer

Tuna Tunca, autistični plivač Omladinskog i sportskog kluba gradske općine Izmir, također je uspješno završio stazu od 4.2 kilometra. Ziya Ölker, koja je na natjecanju sudjelovala kao posebna atletičarka, završila je utrku i dobila pljesak publike.

Zamjenik predsjednika Omladinskog i sportskog kluba gradske općine İzmir Sinan An, načelnik odjela za mlade i sportske usluge gradske općine İzmir Hakan Orhunbilge, predsjednik omladinskog i sportskog kluba gradske općine İzmir Ersan Odaman, član Upravnog odbora omladinskog i sportskog kluba gradske općine İzmir Hüseyin Egeli.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.