Pobjeda u Dikili za Ukrajinu i Latviju

Pobjeda u Dikili Ukrajini i Latviji

Završilo je FIVB Svjetsko prvenstvo u odbojci na pijesku do 19 godina koje je trajalo četiri dana u Dikiliju. Na prvenstvu, koje je svjedočilo uzbudljivim natjecanjima, Ukrajina kod žena i Latvija kod muškaraca bile su zemlje koje su završile sretno.

Ukrajina u ženama i Latvija u muškarcima postali su prvaci na FIVB Svjetskom prvenstvu u odbojci na pijesku do 19 godina, koje je organizirala gradska općina Izmir u suradnji s općinom Dikili, Turskom odbojkaškom federacijom (TVF) i Međunarodnom odbojkaškom federacijom (FIVB) uz sponzorstvo AXA-e. Sigorta.

U ženskoj finalnoj utakmici u organizaciji koja je trajala četiri dana u Dikiliju, ukrajinski dvojac Serdiuk-Romaniuk pobijedio je američki dvojac Massey-Pater s 2-0 i izborio plasman na Europsko prvenstvo. Kanađanka Glagau-Sorra osvojila je treće mjesto, pobijedivši Kubiak-Showalter iz SAD-a 2-0.

U muškoj finalnoj utakmici bijeli Fokerots-Auziņš iz Latvije pobijedio je plavi Bulgacs O.-Teteris iz Latvije s 2-0 i došao do kupa. Treće mjesto zauzela je Francuska, sastavljena od dvojca Canet-Rotar koji je sa 2:0 svladao dvojac Armellini-Acerbi iz Italije.
Sportašima su nagrade i medalje uručili zamjenik predsjednika TVF-a Alper Sedat Aslandaş, zamjenik gradonačelnika gradske općine İzmir Mustafa Özuslu, gradonačelnik Dikilija Adil Kırgöz, guverner okruga Dikili Ali Edip Budan, član odbora TVF-a Metin Mengüç, izvršni direktor Southwest Sports Gürsel Yeşiltaş, AXA Sigorta Direktor Pazarlama ve Digital Solutions Cemal Çırpılar, FIVB tehnički delegat Joep Van Iersel, FIVB delegat za sudije Jeffrey Brehaut.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.