Objavljeni rezultati natjecanja Festivala vodenih sportova u Rumkalama

Objavljeni su rezultati natjecanja Festivala vodenih sportova u Rumkaleu, koji je ove godine po peti put organizirala gradska općina Gaziantep. Nagrađeni su pobjednici festivala koji se održao u Rumkalama, biseru Eufrata.

Kako bi Rumkale, u kojima se isprepliću priroda i istorija, predstavili svetu i povećali interes za sport, na festivalu na kojem je učestvovalo 13 sportista iz 38 zemalja i 350 gradova, takmičari su se žestoko nadmetali u zmajevom čamcu, vaterpolu i plivanju. utrke tijekom cijelog dana.

OSVOJENE SU NAGRADE U KATEGORIJAMA FESTIVALA

U Dragon boat natjecanju, koje je prvo natjecanje Rumkale Festivala vodenih sportova u distriktu Yavuzeli i održava se uz jedinstven pogled, prvoplasirani je tim općine Samsun, drugi tim A&T Bank, a treći tim Balence Tuzla. U vaterpolo konkurenciji prvo mjesto zauzela je ekipa Općine Şehitkamil, drugo mjesto ekipa Elazığ, a treće mjesto ekipa Mersin Mert.

U kategoriji od 18 do 29 godina Doğukan Ulaç je bio prvi, Barış Şahin drugi, M. Talha Eryılmaz treći u kategoriji od 18 do 29 godina za muškarce od XNUMX do XNUMX godina, dok su Sude Nas Çakmak, drugi Ece Turgut i Nilsu Kalem je bila treća u plivačkim natjecanjima za žene.

U muškoj kategoriji na 3500 metara prvi je bio Yusuf Balaban, drugi Mustafa Arda Çulha i treći İhsan Aybars Akay, dok je u ženskoj kategoriji Elanur Kart bila prva, E. Yaren Konaç druga i Beril Öztürk treća. U dobnim kategorijama pobjednici u skupini od 14 do 15 godina su İhsan Aybars Akay za muškarce i Elanur Kart za žene; Drugo mjesto zauzeli su Kadirhan Sağlam i Cemre Naz Karabıçkı, a treće Ekin Kılıç i Ceylin Naz Yavuz. Kod muškaraca od 16-17 godina prvi je bio Yusuf Balaban, drugi Mustafa Arda Çulha, a treći Toprakcan Şahin. Kod žena E. Yaren Konaç završila je prva, Beril Öztürk druga, a Büşra Balaban treća u istoj dobnoj kategoriji.

Na 2000 metara: Anıl Ulusoy prvi u kategoriji muškaraca od 10 do 11 godina, Osman Kart drugi, Aydın Ege Özsoy treći; U kategoriji od 12-13 godina prvo mjesto osvojio je Berkin Avcı, drugi Yalçın Ulusoy, treći Bekir Sıvacı; U kategoriji preko 30 godina Zihni Ademoğlu je završio prvi, Olcay Batu Coşkuner drugi i Basel Shikh Osman treći. U kategoriji žena 10-11 godina prva je bila İlknur Doğan, druga Hatice Cansu Turan, a treća Işıl Ada Ertan; U kategoriji od 12-13 godina prva je bila İkra Sıvacı, druga Zeynep Buğlem Ulusoy, treća Ece Erdoğan; U kategoriji preko 30 godina prvoplasirana je Pınar Arpınar Avşar, druga Çilem Çelik, a treća Meltem Kalkan.

Istodobno, Zihni Âdemoğlu je bio prvi u kategoriji preko 2000 godina na 30 metara, Berkin Avcı drugi i Yalçın Ulusoy u kategoriji od 12 do 13 godina, dok je İkra Sıvacı bio prvi, Zeynep Buğlem Ulusoy drugi, a Ece Erdoğan treći. u kategoriji žena, u kategoriji od 12-13 godina.

Nagrada je dodijeljena sportašu koji je prvi završio utrku u otvorenom plivanju zajedno s guvernerom Davutom Gülom i gradonačelnicom Fatmom Şahin, dok je ostalim sportašima koji su nagrađeni u natjecanju nagrade uručio Zekeriya Efiloğlu, voditelj Službe za mlade i sport Odjel.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.