Kia Sailing Team pobjeđuje u Open Sea Yacht Race

Kia Sailing Team pobijedio je u utrci jahti na otvorenom moru

Kia Sailing Team, koji je zauzeo svoje mjesto u AKPA Chemistry-TAYK 51st Year Naval Forces Cup International Open Sea Yacht Race u organizaciji Turkish Offshore Racing Cluba (TAYK), natjecao se u zahtjevnoj utrci koja je trajala 4 dana.

Kia Sailing Team osvojio je prvo mjesto u klasi IRC 390 i generalnom plasmanu utrke od 3 nautičkih milja koja je startala iz Istanbul Çengelköya i završila u Muğla Turgutreisu, au kojoj su sudjelovali brojni domaći i strani brodovi i sportaši. S ovim prvim mjestom, Kia Turkey Sailing Team kvalificirao se za sudjelovanje u J-70 Monaco Winter Series koja će se održati u Monaku u studenom.

Utrka, koja je započela pustolovinom “izvan Sivriade” 1968. godine, ove je godine održana 51. put. Utrka, koja se održava uz sudjelovanje desetaka sportaša svake godine, domaćin je uzbudljivih etapa u smislu svoje duge staze i izazovnih uvjeta.