Castrol Ford Team Turkey postiže nova postignuća na reliju Eskişehir

Tim Castrol Ford postigao je nove uspjehe na reliju Eskisehir u Turskoj

Castrol Ford Team Turkey, koji je Turskoj donio europsko prvenstvo, u novoj sezoni, koja slavi svoju 25. godišnjicu, održava titulu prvaka sa svojim mladim pilotima.

Castrol Ford Team Turkey postigao je mnoge uspjehe sa svojim mladim pilotima na reliju Eskişehir ETİ (ESOK), trećoj dionici Shell Helix Turkey Rally prvenstva održanom između 23. i 25. lipnja.

Europski prvak Castrol Ford Team Turkey, koji je pobijedio u reliju s 116 brzinskih etapa ukupne dužine 8 km po asfaltu, pobijedio je 4 puta. Dok se natjecao sa svojim mladim pilotima u punom sastavu, Ford Fiesta R4 s pogonom na 5 kotača a dvojac Ali Türkkan i Burak Erdener pobijedio je u kategoriji mladih i osvojio je generalni plasman.osvojio drugo mjesto.

Nakon svečanog starta održanog na trgu Odunpazarı Evleri u četvrtak, 23. lipnja 2022. u 20.30, Eskişehir ETİ (ESOK) Rally je započeo u petak, 24. lipnja u 10.00 sati u Servis Parku na stadionu Eskişehir Atatürk s 4 posebna događanja. je prošla i utrka je završila na Servis Parku. Promjenjivi vremenski uvjeti odigrali su veliku ulogu u drugom danu koji je započeo u 25:10.00 sati u subotu, 1999. lipnja. Ali Türkkan, rođen 2., i iskusni kopilot Burak Erdener, koji je prošle godine osvojio Europsko prvenstvo u reli kupu 'Youth' i 'Pogon na dva kotača' za našu zemlju, te iskusni kopilot Burak Erdener, zauzeli su treće mjesto. mjesto u utrci s očekivanjima kiše i gumom u posljednjoj petlji, zahvaljujući svojoj strategiji popeli su se na drugo mjesto u završnoj fazi. Ümitcan Özdemir i njegov kopilot Batuhan Memişyazıcı, koji su posljednjih godina osvojili uzastopna prvenstva sa svojim automobilom Fiesta R2T u klasi pogona na 2 kotača, zauzeli su peto mjesto u Općoj klasifikaciji. Natječući se s Ford Fiestom R3T u klasi mladih, Can Sarıhan i njegov kopilot Sevi Akal povećali su svoje iskustvo na asfaltu i zadržali svoje XNUMX. mjesto.

Konkurencija je bila velika u Fiesta Rally Cupu

Natjecanje je bilo na visokoj razini uz sudjelovanje novih 2017WD Rally4 u Fiesta Rally Cupu, koji od 3. godine nastavlja s novim formatom i posebno je organiziran za Ford Fieste, od strane Castrol Ford Team Turkey.

Serhan Türkkan-Koray Akgün, koji je osvojio Yeşil Bursa Rally u drugoj utrci sezone i postao vodeći u Fiesta Rally Cupu, osvojio je FRC generalni plasman na reliju Eskişehir, 2. dionici Shell Helix 2022 Turkey Rally prvenstva . Dvojac Türkkan i Akgün osvojio je prvo mjesto u Fiesta Rally3 velikom brzinom i zauzeo šesto mjesto u Općem plasmanu.

Dok je dvojac Efe Ünver i Bahadır Gücenmez osvojio drugo mjesto u FRC generalnoj klasifikaciji, dvojac Burak Title i Bahadır Özcan plasirao se na treće mjesto s Fiestom Rally4. Burak Title, koji se natjecao za Tursko prvenstvo u reliju s pogonom na dva kotača s Ford Fiestom Rally4, također je bio na vrhu FRC-ovih Fiesta s pogonom na dva kotača.

Iranski tim Sabre Khosravi i njegov suvozač Hamed Majd, koji od posljednje utrke sudjeluju na Fiesta Rally Cupu, koji je otvoren i za međunarodne sportaše, osvojili su vodstvo s Fiestom R1T nakon što su zauzeli drugo mjesto u R1- ST klase u Yeşil Bursa Rally-u i osvojili svoje pehare na postolju.

Piloti Castrol Ford Team Turkey također su dominirali TOSFED Rally Cupom

Istovremeno, Oğuz Gürsel je dao bodove za TOSFED Rally Cup, a piloti FRC-a su također dominirali u TOSFED Rally Cupu. Levent Şapcılar-Deniz Gümüş iz Castrol Ford Team Turkey osvojio je prvo mjesto, dok je Erdem İlbayli – Soner Cevik bio drugi. Treće mjesto zauzeo je i Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı iz iste ekipe.

Castrol Ford Team Turkey pobjednik je Eskişehir ETİ (ESOK) Rally-a, koji je završen ceremonijom završetka i dodjelom nagrada ispred ESPARK-a u subotu, 25. lipnja u 16.42, dok je marka Ford svojim nastupom zabilježila u ovoj utrci, izdržljivost i duboko ukorijenjena povijest u reli sportovima. Bio je naveden kao najpoželjniji automobilski brand na popisu.

Sve smo bliže našem cilju korak po korak s našim rezultatima na reliju Eskişehir ETİ (ESOK)

Pilot prvak Castrol Ford Team Turkey, Murat Bostancı, ove godine usko surađuje s mladim pilotima tima, trenirajući pilote. Na čelu ekipe je i Serdar Bostancı, koji je od prvog dana tima bio direktor tima.

Prenoseći svoje dugogodišnje iskustvo u Turskoj i Europi na mlade pilote, Bostancı je izjavio da su s ponosnim rezultatima završili treću dionicu Turskog relija, Eskişehir ETİ (ESOK) Rally. U svojoj ocjeni, Bostancı je rekao: “Castrol Ford Team Turkey, koji se prošle godine pomladio kako bi podržao mlade u turskim reli sportovima i najmlađi je reli tim u Turskoj s prosječnom starošću od 22 godine, ima za cilj osvojiti 25. prvenstvo u svom 15. sezona. S našim rezultatima na Eskişehir ETİ (ESOK) Rally-u, približavamo se ovom cilju korak po korak. Castrol Ford Team Turkey, koji se natjecao s više od 20 automobila u isto vrijeme u Turskom Rally prvenstvu, ove je godine osvojio prvenstvo Turske Rally Brands 2022., Tursko prvenstvo u reliju 2022., Tursko prvenstvo supilota 2022., Tursko prvenstvo mladih vozača u reliju 2022. i 2022 Turkey Rally Pogon na dva kotača. On će se natjecati za prvenstvo. Nastavit ćemo naše borbe zajedno s našim mladim pilotima u nadolazećim fazama.”