Castrol Ford Team Turkey postiže nova postignuća na reliju Eskişehir

Tim Castrol Ford postigao je nove uspjehe na reliju Eskisehir u Turskoj

Europsko prvenstvo u Tursku kazanCastrol Ford Team Turkey, koji je dovoljno jak da proslavi svoju 25. godišnjicu, održava titulu prvaka sa svojim mladim pilotima u novoj sezoni.

Castrol Ford Team Turkey postigao je mnoge uspjehe sa svojim mladim pilotima na reliju Eskişehir ETİ (ESOK), trećoj dionici Shell Helix Turkey Rally prvenstva održanom između 23. i 25. lipnja.

Reli, koji se sastoji od 116 brzinskih etapa ukupne dužine 8 km po asfaltu, održan je 4 puta. kazanDok se europski prvak Castrol Ford Team Turkey natjecao sa svojim mladim pilotima u punom sastavu, Ford Fiesta R4 s pogonom na 5 kotača i dvojac Ali Türkkan i Burak Erdener plasirali su se na prvo mjesto u kategoriji mladih i drugo u Općem plasmanu. kazanbio.

Nakon svečanog starta održanog na trgu Odunpazarı Evleri u četvrtak, 23. lipnja 2022. u 20.30 sati, Eskişehir ETİ (ESOK) Rally započeo je u petak, 24. lipnja u 10.00 sati u Servis Parku na stadionu Eskişehir Atatürk s 4 posebna događanja. je prošla i utrka je završila na Servis Parku. Promjenjivi vremenski uvjeti odigrali su veliku ulogu u drugom danu koji je započeo u 25:10.00 sati u subotu, XNUMX. lipnja. Castrol Ford Team Turkey prošle je godine osvojio Europski reli kup 'Youth' i 'Two Wheel Drive' u našoj zemlji. kazandıran Rođeni 1999. Ali Türkkan i iskusni kopilot Burak Erdener zauzeli su treće mjesto u Općem plasmanu, a zahvaljujući očekivanjima od kiše i strategijama guma u posljednjoj petlji popeli su se na drugo mjesto u posljednjoj etapi. Ümitcan Özdemir i njegov kopilot Batuhan Memişyazıcı, koji su posljednjih godina osvojili uzastopna prvenstva sa svojim automobilom Fiesta R2T u klasi pogona na 2 kotača, zauzeli su peto mjesto u Općoj klasifikaciji. Natječući se s Ford Fiestom R2T u klasi mladih, Can Sarıhan i njegov kopilot Sevi Akal povećali su svoje iskustvo na asfaltu i zadržali svoje 3. mjesto.

Konkurencija je bila velika u Fiesta Rally Cupu

Natjecanje je bilo na visokoj razini uz sudjelovanje novih 2017WD Rally4 u Fiesta Rally Cupu, koji od 3. godine nastavlja s novim formatom i posebno je organiziran za Ford Fieste, od strane Castrol Ford Team Turkey.

Green Bursa Rally u 2. utrci sezone kazanSerhan Türkkan-Koray Akgün, koji je vođa Fiesta Rally Cupa, osvojio je Opću klasifikaciju FRC-a u 2022. dionici Shell Helix 3 Turkey Rally prvenstva, Eskişehir Rally. kazanbio. Dvojac Türkkan i Akgün osvojio je prvo mjesto u Fiesta Rally3 velikom brzinom i zauzeo šesto mjesto u Općem plasmanu.

Dvojac Efe Ünver i Bahadır Gücenmez zauzeo drugo mjesto u Općem plasmanu FRC-a kazanDok je Burak Title - dvojac Bahadır Özcan zauzeo treće mjesto s Fiesta Rally4. Burak Title, koji se natjecao za prvenstvo Turske u reliju s pogonom na dva kotača s Ford Fiesta Rally4, također je bio na vrhu FRC-ovih Fiesta s pogonom na dva kotača.

Iranski tim Sabre Khosravi i njegov suvozač Hamed Majd, koji sudjeluju na Fiesta Rally Cupu, koji je također otvoren za međunarodne sportaše od posljednje utrke, ovaj put su poveli s Fiestom R1T nakon što su zauzeli drugo mjesto u R1. -ST klasa na reliju Yeşil Bursa. kazanOtišli su i uzeli svoje trofeje na postolju.

Piloti Castrol Ford Team Turkey također su dominirali TOSFED Rally Cupom

Istovremeno, Oğuz Gürsel je dao bodove za TOSFED Rally Cup, a piloti FRC-a su također dominirali u TOSFED Rally Cupu. Levent Şapcılar-Deniz Gümüş iz Castrol Ford Team Turkey osvojio je prvo mjesto, dok je Erdem İlbayli – Soner Cevik bio drugi. Treće mjesto zauzeo je i Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı iz iste ekipe.

Castrol Ford Team Turkey pobjednik je Eskişehir ETİ (ESOK) Rally-a, koji je završen ceremonijom završetka i dodjelom nagrada ispred ESPARK-a u subotu, 25. lipnja u 16.42, dok je marka Ford svojim nastupom zabilježila u ovoj utrci, izdržljivost i duboko ukorijenjena povijest u reli sportovima. Bio je naveden kao najpoželjniji automobilski brand na popisu.

Sve smo bliže našem cilju korak po korak s našim rezultatima na reliju Eskişehir ETİ (ESOK)

Pilot prvak Castrol Ford Team Turkey, Murat Bostancı, ove godine usko surađuje s mladim pilotima tima, trenirajući pilote. Na čelu ekipe je i Serdar Bostancı, koji je od prvog dana tima bio direktor tima.

Prenoseći svoje dugogodišnje iskustvo u Turskoj i Europi na mlade pilote, Bostancı je izjavio da su s ponosnim rezultatima završili treću dionicu Turskog relija, Eskişehir ETİ (ESOK) Rally. U svojoj ocjeni, Bostancı je rekao: “Castrol Ford Team Turkey, koji se prošle godine pomladio kako bi podržao mlade u turskim reli sportovima i najmlađi je reli tim u Turskoj s prosječnom starošću od 22 godine, ima za cilj osvojiti 25. prvenstvo u svom 15. sezona. S našim rezultatima na Eskişehir ETİ (ESOK) Rally-u, približavamo se ovom cilju korak po korak. Castrol Ford Team Turkey, koji se natjecao s više od 20 automobila u isto vrijeme u Turskom Rally prvenstvu, ove je godine osvojio prvenstvo Turske Rally Brands 2022., Tursko prvenstvo u reliju 2022., Tursko prvenstvo supilota 2022., Tursko prvenstvo mladih vozača u reliju 2022. i 2022 Turkey Rally Pogon na dva kotača. On će se natjecati za prvenstvo. Nastavit ćemo naše borbe zajedno s našim mladim pilotima u nadolazećim fazama.”