Projekt İBB Technology Workshops daje svoje prve diplomante

Projekt IBB Technology Workshops daje svoje prve diplomante
Projekt İBB Technology Workshops daje svoje prve diplomante

Suradnja IMM-a i Sveučilišta Boğaziçi dala je prve plodove. Prvi maturanti projekta 'IBB Technology Workshops Project' koji su razvile dvije institucije dobili su svjedodžbe od predsjednika. Ekrem İmamoğludobio od. İmamoğlu, koji se okupio s ukupno 870 maturanata i njihovih obitelji, rekao je: „Maturanti radionica će u budućnosti postići veliki uspjeh u području tehnologije. To mogu biti projekti koji će promijeniti svijet. Zapravo, imamo veliki ugled za našu zemlju. kazanOni će provoditi projekte koji će postići rezultate. Imamo punu vjeru u ovo. U ovoj dvorani postoji to uvjerenje i ta energija.”

Projekt „İBB Technology Workshops Project“, koji je pokrenut od 9. do 10. listopada 2021. u suradnji Istanbulske gradske općine (IMM) i Sveučilišta Boğaziçi, dao je svoje prve diplomante. “Izložba projekata i dodjela diploma” organizirana za 870 učenika različitih dobnih skupina, Dr. Održan je u prostoru izložbenog i umjetničkog centra Architect Kadir Topbaş. Predsjednik IMM-a koji je prisustvovao svečanosti Ekrem İmamoğluPrije svog govora, izumitelj se sastao sa studentima u dijelu dvorane koji je organiziran za izložbu. Dobivši prezentacije voditelja timova o nekim projektima, İmamoğlu je sa zanimanjem pratio izume. Kasnije je, uz veliko zanimanje učenika i roditelja, sjedio s djecom u protokolarnim redovima, koji su prešli u dio gdje je održana svečana dodjela diploma.

izv. prof. KARTAL: “SUDJELOVATI CEMO U NATJECANJEM”

Ceremonija; Počelo je govorima Emrea Çiçeka iz radionice Bakırköy, Yusufa Taha Elmasa iz radionice Esenyurt i roditelja Elif Akay i Özcan Poyraz Akarsu. Jedna od učenica, Çiçekov savjet prijateljima da “nikada ne odustaju” dobila je veliki pljesak u dvorani. Pročelnik Odjela za računalne i nastavne tehnologije Sveučilišta Boğaziçi izv. prof. dr. Gunizi Kartal pružio je detaljne informacije o različitim temama, od faza projekta do odabira studenata kroz ispit, od načina obrazovanja koji su koristili do plana puta koji razmatraju za budućnost. Izv. prof. Kartal je rekao: "Također nastavljamo s našim naporima da sudjelujemo u naprednom obrazovanju i natjecanjima sa grupom koja će se odrediti među učenicima koji su završili program."

İMAMOĞLU: “SVAKO DIJETE NAM DAJE MNOGO VIŠE NADE ZA BUDUĆNOST”

Govoreći nakon Günizija, İmamoğlu je opisao prizor koji je vidio ispred sebe riječima "Vrlo lijepo". Rekavši: "Ovdje imamo veselu djecu i mlade ljude", İmamoğlu je rekao:

“I imaju roditelje koji se njima hrane s najvećim nadama. Zašto kažem nahranjen? Ja isto; hranim se. Jer gledanje u budućnost s nadom je možda najveća potreba svih nas. Postoji srce koje to pozdravlja u našoj djeci i mladima. To doživljavam posvuda. Ponekad ima i onih koji prosuđuju: 'Zašto gledaš u budućnost s takvom nadom'. Ili, postoje oni koji se pitaju: 'Kako se možeš toliko nadati?' Ali moj savjet svima; neka se ne brinu samo o vlastitoj djeci, svako dijete koje društvo vidi oko nas zapravo čini puno više nade u budućnost. Toliko ih volim."

“VELIKA MI JE RADOST KAD VIDIM SJAJ U OČIMA NAŠE MLADOSTI”

Izrazivši da su učenici imali priliku posjetiti neke od njihovih projekata, İmamoğlu je rekao: „Oni su napravili svoje prezentacije. Danas vidim da su jako uzbuđeni. Imaju oči i srca koja se ponose onim što proizvode. Kad vidim sjaj u očima tih mladih ljudi i njihovu želju da uče, razvijaju se i proizvode, osjećam se jako ponosno. Zemlje koje će postići uspjeh u budućnosti bit će zemlje koje najbolje koriste tehnologiju. U tom pogledu znanost i tehnologija su na vrlo vrijednom mjestu za sve nas. Trebamo iskoristiti svaku priliku koju dobijemo i potaknuti ih kako bi mogli pokazati svoje talente i razviti se na ovom polju.”

HVALA SVEUČILIŠTU BOĞAZİÇİ

Rekavši: „Stvaranje temelja za ovo je možda jedno od najvažnijih pitanja“, rekao je İmamoğlu, „Ustanovili smo i razvijamo tehnološke radionice naše općine upravo u tu svrhu. U našim radionicama pružamo obuku djeci i mladima koji žive u Istanbulu kako bi bili temelj tehnološke proizvodnje. Naravno, ovi su treninzi trebali biti pod kontrolom vrlo kompetentne skupine ili delegacije. Iskreno zahvaljujem Sveučilištu Boğaziçi na prijateljstvu po ovom pitanju, te svim nastavnicima i profesorima koji su doprinijeli ovom pitanju. Doprinosi Sveučilišta Bogazići nastavit će se i sljedeće godine. Želimo ih sa sobom, hodat ćemo zajedno. Ovo želimo dalje razvijati. Dva posebna razreda radit će za sudjelovanje na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima za projekte koje će proizvoditi. Uz podršku naših akademika na sveučilištu i posebnim zalaganjem naših pedagoga, slat ćemo naše učenike u ove razrede na državna i međunarodna natjecanja. I želimo im da tu postignu veliki uspjeh”, rekao je.

“PROJEKTI MOGU PROMIJENITI SVIJET”

Rekavši: „Maturanti radionica u budućnosti će postići veliki uspjeh u području tehnologije“, rekao je İmamoğlu u svom govoru: „Ovo bi mogli biti projekti koji će promijeniti svijet. Zapravo, imamo veliki ugled za našu zemlju. kazanOni će provoditi projekte koji će postići rezultate. Imamo punu vjeru u ovo. U ovoj prostoriji postoji to uvjerenje i ta energija. Njihove oči, njihov govor tijela dok upravo razgovaraju s djecom… Nevjerojatno su spremni. Žele slobodan prostor. Žele ljubav. Žele poštovanje. Nemojmo ograničavati našu djecu, molim. Uzmimo u obzir želje naše djece. Dok ih slušamo, slušajmo pažljivije od odrasle osobe. Budući da su nevjerojatno pametni, vrlo su odlučni, i kao što je naš klinac upravo rekao, imaju disciplinu da nikada ne odustanu. U tom pogledu jako vjerujem u njih.”

Nakon govora započela je svečana dodjela diploma. Imamoglu, izv. prof. Uz Kartala je dao simbolične plakete po 1 učeniku i 1 treneru iz svake projektne grupe. Nakon ceremonije dodjele plaketa, novopečeni studenti koji su ispunili pozornicu napravili su grupnu fotografiju s İmamoğluom i pratećom delegacijom.

PODNOŠENO 3 PRIJAVA IZABRANO 500 STUDENATA

İBB tehnološke radionice „İBB tehnološke radionice“, organizirane u suradnji s Direkcijom za mlade i sport Gradske općine Istanbul i Sveučilištem Boğaziçi, počele su sa svojim aktivnostima od 09. do 10. listopada 2021. 4 ljudi, teklonojiatolyeleri.ibb. Prijavio se na ispit preko svoje istanbulske adrese. Pravo sudjelovanja u radionicama kazanUčenici će moći pohađati 6.-7. razred u okviru kalendara obrazovanja i studijskih skupina primjerenih razini. i 9-10. razredi 8 mjeseci, učenici 4. i 5. razreda uključeni su u 4-mjesečni studijski program. 4-5 u radionicama. 446 učenika od 6. do 7. razreda. 219 učenika od 9. do 10. razreda. Na razrednoj razini sudjelovalo je 205 učenika i 48 instruktora. Obuka, koja je trajala oko 870 mjeseci s ukupno 8 polaznika, završena je 19. lipnja 2022. godine. U radionicama; Cilj mu je bio doprinijeti obrazovanju pojedinaca na način da budu društvo koje stvara inovativne izume u tehnologiji, a ne potrošači tehnologije, te na taj način smanjiti ovisnost o inozemstvu u tehnologiji. Radionice su održane u okviru sadržaja, kurikuluma i aktivnosti koje su planirali akademici Sveučilišta Boğaziçi.

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar