Očekivani termin za nastavnike je objavljen!

Najavljen očekivani datum imenovanja učitelja
Očekivani termin za nastavnike je objavljen!

Ministar nacionalnog obrazovanja Mahmut Özer, U našem obrazovnom sustavu ima 1.2 milijuna učitelja. Nemamo nijednu godinu bez imenovanja, svake godine se imenuju učitelji. Već sam rekao da se naš rad nastavlja i da smo završili posao s Ministarstvom financija oko imenovanja nastavnika. “Proces ćemo podijeliti s javnošću tako da će se termini obaviti u prvom tjednu rujna”, rekao je.

Ministar Özer je rekao: „Nadajmo se da ćemo proces podijeliti s javnošću kako bi imenovanja bila obavljena u prvom tjednu akademske godine 2022-2023. U Istanbulu ćemo obaviti 50 posto termina. Učitelji koje ćemo imenovati dat će ih i na područje predškolske nastave kao granu. Postojao je ozbiljan nedostatak predškolskog odgoja. U zadnjih 6 mjeseci doveli smo 400 djece zajedno s vrtićem. U Istanbulu ćemo izgraditi 1000 novih vrtića, završit ćemo ih do kraja 2022. godine”.

Izdvajamo iz ocjena ministra Özera: Dok ulažemo sve svoje napore za pristup našeg ljudskog kapitala kvalificiranom obrazovanju i masovnost obrazovanja, s druge strane, moramo artikulirati mehanizme koji će ojačati proizvodne kapacitete tih mladih generacija i njihove inovativne pristupi povećanju konkurentske moći zemlje unutar našeg obrazovnog sustava.

Trening licem u lice završen bez prekida

Akademsku godinu 2021.-2022. završili smo bez prekida nastavkom edukacije licem u lice. Nakon godinu i pol, sretni smo što smo uspješno završili našu školu od 17. lipnja, poštujući zdravstvena pravila zajedno s našim učiteljima i svim našim dionicima, a da niti jednog dana ne prekidamo nijednu našu školu. Jer u tom procesu su svi u cijelom svijetu i Turskoj prvi put naučili da škole nisu samo centar za učenje. Škole su uvidjele da su mjesta gdje se odvija psihosocijalni razvoj učenika te kulturne i umjetničke inicijative. Naravno, heroji ovog procesa, naši učitelji, želio bih puno zahvaliti našem učitelju. Kao ministar narodne prosvjete svoju sam zahvalu okrunio svjedodžbom o uspjehu. Imamo ogroman obrazovni sustav. Imamo obrazovni sustav od 18,9 milijuna učenika i 1,2 milijuna nastavnika. Stoga nam nije bilo moguće normalizirati Tursku bez normalizacije našeg obrazovnog sustava.

ljetne škole

Ni ljeti ne ostavljamo naše studente same. Otvaramo četiri ljetna tečaja. Ovo ljeto smo prvi put otvorili znanstveno-umjetničke centre za sve naše studente. Svi naši učenici od 2. do 12. razreda moći će besplatno pohađati prirodoslovno-umjetničke ljetne škole u svim mjestima gdje imamo znanstveno-umjetničke centre. Ovdje smo također omogućili fleksibilnost.Kada odu bilo gdje u Tursku, mogu se prijaviti tijekom ljetnih praznika, a proces prijave je trenutno u tijeku, to se odnosi i na naše učitelje. Naši učitelji ne moraju biti u svojim školama, odnosno u školama u kojima se školuju.

Proces se nastavlja, ali su prijave za matematiku i engleski jezik gotove. Razvio se novi pristup matematici. To je novi pristup jačanju odnosa naših učenika s matematikom, kako bismo pokazali koliko je matematika važna u svakodnevnom životu, ne samo za studente inženjerstva i studente medicine, već i za sve naše pojedince, te kako bismo mogli u skladu s tim projektirati. Mobilizacija matematike. Jako mi je važno dati prednost ovom pitanju.

Proces postavljanja pod LGS

Rezultati LGS-a bit će objavljeni 30. lipnja. Neće biti problema s plasmanima. Prošle godine 92 posto učenika bilo je smješteno u jednu od 3 najbolje srednje škole koje su preferirali. 52 posto se odlučilo za svoj prvi izbor. Polovica učenika već je stavljena na svoj prvi izbor. Neka naše obitelji i učenici budu dobro. Nema problema.

Svojim knjižnicama dajemo imena našeg živog ljudskog blaga. Počeli smo s rastućim brzinama, a slijedili su ih Alev Alatlı, İlber Ortaylı i İhsan Fazlıoğlu... Naš cilj je ovdje integrirati naše ljude iz kulture, umjetnosti i znanosti s našim školama. Započeo je proces kulturnog opismenjavanja. Gdje ide kulturna žila ovih zemalja? Kakve su misli proizveli naši intelektualci i mislioci? Naši mladi to moraju znati.

Seoske škole-seoski životni centri

Naš projekt života na selu započeli smo u Samsunu. Te škole želimo ponuditi u službu naših građana unutar našeg obrazovnog sustava. Bile su to besposlene zgrade i mi smo ovdje napravili ekspanziju; Htjeli smo ga koristiti prvenstveno za edukaciju. Promijenili smo pravilnik o seoskoj osnovnoj školi. Bez obzira na broj učenika, naše seoske škole mogu biti otvorene diljem Turske.

Izmijenili smo i pravilnik o vrtiću. Smanjili smo broj učenika sa 10 u seoskoj školi na 5. Ovim malim korakom otvorili smo vrtiće u 1.800 seoskih škola, a oko 12 tisuća djece u selu susrelo se sa seoskim školama.

S centrima za život na selu, cilj nam je ne samo ponovno otvoriti seoske škole nego i uspostaviti puno opsežniji životni centar. Osim ukidanja transportnog obrazovanja, pružit ćemo usluge obrazovanja koje žele svi naši građani u selu, a naša djeca će imati koristi od tih mogućnosti.

Centar za javno obrazovanje osoba s invaliditetom

To je metoda "integracija/integracija" koja se uzima kao osnova u obrazovanju osoba s invaliditetom u cijelom svijetu, a naš fokus u obrazovanju naše djece s posebnim obrazovnim potrebama u Turskoj je osigurati da naša posebna djeca dobiju obrazovanje , druže se i razvijaju zajedno sa svojim vršnjacima. Napravili smo vrlo važan korak u obrazovanju naših invalida: nije postojala obrazovna ustanova za našu braću i sestre s invaliditetom stariju od 18 godina. Uz podršku gospođe Emine Erdoğan, napredovali smo u tom pogledu i po prvi put u Turskoj osnovali smo naše “javne obrazovne centre za osobe s invaliditetom” u Ankari, Istanbulu i Izmiru.

Vrlo važnim odlukama i praksama koje je donijelo naše Ministarstvo, uklonili smo barijere u obrazovanju za naše građane svih dobnih skupina. Mi smo kao država u puno boljoj poziciji od većine zemalja kontinentalne Europe po pitanju specijalnog obrazovanja. Još jedan od naših najvažnijih poteza u ovom razdoblju bio je u području „strukovnog obrazovanja“. Surađujemo sa sektorom i njegovim predstavnicima u svim područjima strukovnog obrazovanja. Predstavnici sektora više ne čekaju maturante. Zajedno s njima obučavamo i diplomiramo naše studente. Naši učenici koji nastavljaju strukovno obrazovanje od danas dobivaju i obrazovanje i novac. kazanTakođer proizvodi i izvozi.

Prvi put u povijesti Ministarstva narodnog obrazovanja registrirani su proizvodi naših strukovnih tehničkih škola te je osigurana komercijalizacija 74 proizvoda. Izmjena Zakona o strukovnom obrazovanju broj 25 od 2001. prosinca 3200. godine bila je jedan od naših vrlo važnih poteza. U tom procesu, gdje smo osnažili strukovno obrazovanje, u strukovno obrazovanje uvedeno je 370 tisuća novih mladih ljudi.

stručno osposobljavanje

Naš je cilj do kraja 2022. godine okupiti milijun mladih uz strukovno osposobljavanje. Tako smo napravili dva važna iskora na udaljenosti koju smo prešli u strukovnom obrazovanju: Postali smo sposobni odgovoriti na kadrovske potrebe tržišta rada. Povećali smo mogućnosti zapošljavanja smanjenjem stope nezaposlenosti mladih u našoj zemlji.

Osnovali smo prodajne urede na vratima primjenskih područja svih naših srednjih poljoprivrednih strukovnih škola. Naši građani moći će kupiti proizvode naših studenata po vrlo povoljnim cijenama.

Komercijalizacija proizvoda registriranih u srednjim strukovnim školama

Proizvodni kapacitet u strukovnom osposobljavanju povećao se s 200 milijuna bendova na 2021 milijardu 1 milijuna u 162. Naši studenti dobili su udio od gotovo 50 milijuna TL. Srednje strukovne škole izvoz. Prešli smo s obrazovnog sustava koji prima 3 registracije intelektualnog vlasništva godišnje na obrazovni sustav koji prima 2022 registracija 7. godine. 200 od njih su komercijalizirane. Prvi put u povijesti nacionalnog obrazovanja komercijalizirani su proizvodi koje je registriralo Ministarstvo narodnog obrazovanja.” rekao je.

Srednja strukovna škola u Istanbulu po prvi put izvezena u inozemstvo. Proizvodio je papirnate ručnike. Lijepo je to što su ga proizveli i za stroj koji proizvodi papirnate ručnike. Brzo ćemo proširiti ovaj stroj u svim našim pokrajinama. 2022. U školskoj 2023. godini zadovoljit ćemo potrebe za papirnatim ručnicima u svim našim školama.

Nemamo problem s prezentiranjem tehnoloških mogućnosti, ali moramo dobro upravljati korištenjem tehnologije. Problemi su se pojavili oko ovisnosti o tehnologiji tijekom epidemijskog procesa. Nemoguće nam je reći ne tehnologiji. Ali tehnologiju moramo koristiti vrlo racionalno.

Donacije se neće primati na ime kotizacije.

Navodno je: 'Ministarstvo narodnog obrazovanja ne može podmirivati ​​potrebe škola. Ako to ne može zadovoljiti potrebe naših škola, idemo dobiti donacije preko udruga roditelja ili učitelja ili drugih mehanizama.' Kao ministar narodnog obrazovanja kažem da imamo proračun, snagu i volju da zadovoljimo sve potrebe naših škola. Od jučer smo otvorili 2022-2023 iz Istanbula. Počeli smo raditi kako bismo zadovoljili sve potrebe. Prenijeli smo milijardu TL sredstava u Istanbul. 1 milijuna TL od toga je za potrebe čišćenja i pribora za naše škole u Istanbulu. 500 milijuna TL za manje popravke naših škola, 250 milijuna TL za potrebe opreme naših škola. Sindikati škola i roditelja su naši dionici. Dobrovoljni prilozi se mogu davati, ali nikako za registraciju. Oni mogu donirati udrugama roditelja, nemamo problema s tim, ali 'Toliko ćete platiti za registraciju' se nikada neće dogoditi. Kao Ministarstvo to ćemo pratiti u svim našim pokrajinama.

Prvi put objašnjavam ovdje. Uspjeli smo poslati sredstva školama na srednjoj razini, ali ne i za osnovno obrazovanje. Osnovna škola je poslana u provincije i okruge za srednju školu. Po prvi put ga od ovog tjedna šaljemo svim školama. Prema potrebama naših škola, onima koji imaju velike potrebe slat ćemo manje proračuna, a naše će škole u akademsku godinu 2022.-2023. ući tako da nadoknade sve svoje nedostatke.

Slični oglasi

Budite prvi koji će komentirati

Yorumlar