MOTUL Turkey Karting Championship 2. dionica održana je u Uşaku

Zaključeno prvenstvo MOTUL Turkey u kartingu

U Uşaku su od 2022. do 2. lipnja održane 11. utrke Turskog prvenstva u kartingu MOTUL 12 na kojem je sudjelovalo 49 sportaša. U organizaciji Sportskog kluba Kütahya Çini uz doprinose ICRYPEX-a i općine Uşak, u sklopu događaja povodom 30. obljetnice Pokrajinske uprave za mlade i sport Uşak 100. kolovoza, organizacija je dva dana bila domaćin natjecateljskih utrka u 5 različitih kategorija.

U mini kategoriji s 12 sportaša Can Özler iz DRT-a osvojio je prvo mjesto, Erin Ünlüdoğan je bila druga, a Teoman Hoskin iz BOM Karting tima je bio treći. Kod mini žena prvo mjesto osvojila je Melek Dorum iz DRT-a. U kategoriji juniora sa 10 atletičara, Emir Tanju iz DRT tima, Hakkı Dorum iz iste ekipe i Ayşe Çebi iz iste ekipe su na drugom mjestu, a Ayşe Çebi iz DRT tima na prvom je mjestu, suigračice Leyla Sulyak i Zeynep Büyükpınar su bile treće u kategoriji mlađih juniorki.

U kategoriji seniorki s najvećim sudjelovanjem s 18 atletičarki prvo mjesto zauzeo je Kerim Sulyak iz ekipe BOM Karting, drugo mjesto zauzeo je Berk Kalpakoğlu i treće mjesto Gün Taşdelen iz ekipe DRT, dok su seniorke rangirane po Sena Savaşer, Ayda Biter iz drugog BOM Karting tima i Sude Nur Yurdagül treći. Završeno. Podij u Master kategoriji, u kojem je na stazu izašlo 6 sportaša, formiran je kao prvi Cem Aşık, drugi Mehmet Çınar i treći Aytaç Biter. U organizaciji u kojoj je tim DRT (Dynamic Racing Team) osvojio prvo mjesto timova, Demir Uyan je zauzeo prvo mjesto na TOSFED Micro Support Cupu, koji je otvoren za sudjelovanje sportaša u dobi od 6-9 godina, dok je Doruk Sırnaç bio drugi i Treći je bio Teoman Tanrısever.

Tursko prvenstvo u kartingu MOTUL 2022 nastavit će se trećom utrkom koja će se održati u Istanbulu u karting klubu Tuzla od 02. do 03. srpnja.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.