Kada je utrka Formule 1: Velika nagrada Miamija?

VN Miamija
VN Miamija

Peta utrka Svjetskog prvenstva Formule 1 održat će se od 6. do 8. svibnja na 5 kilometara dugoj stazi Miami International Autodrome u Miamiju u SAD-u u 412 krugova! Kada je utrka za Veliku nagradu Miamija? Gdje je utrka za Veliku nagradu Miamija? Tko će pobijediti na Velikoj nagradi Miamija? Naši odgovori na vaša pitanja nalaze se u ovoj vijesti!

Na Velikoj nagradi Imole, čiji je domaćin bila Italija, petoj utrci u sezoni 1. Formule 2022, najveće organizacije moto sporta, vodeći vozač Ferrarija Charles Leclerc izgubio je drugo mjesto od Sergia Pereza iz Red Bulla u startu danom po kiši . Još jedan vozač Ferrarija, Carlos Sainz, koji je utrku započeo s četvrtog mjesta, ispao je iz utrke u prvom krugu zbog kontakta s McLarenovim Danielom Ricciardom.

Prebacivši se na soft gume u 50. krugu, Leclerc je imao najbolja vremena u krugu, ali se trudio postaviti svoj tempo iza drugoplasiranog Sergia Pereza i zavrtjeo se, oštetivši prednje krilo. Vozač Monaca, koji je morao napraviti “pit-stop”, po povratku na stazu nazadovao je na deveto mjesto. Leclerc je uspio završiti utrku na šestom mjestu.

Nizozemski pilot Max Verstappen, koji je u utrku krenuo s prvog mjesta, borbu je završio na prvom mjestu s vremenom 1:32:07.986, stigavši ​​ove sezone drugo mjesto i 21. mjesto u karijeri. Timski kolega Sergio Perez bio je drugi, 16.527 sekundi iza vodećih, a McLarenov Lando Norris bio je treći, 34.834 sekunde iza lidera.

Velika nagrada Miamija
Staza za Veliku nagradu Miamija

Vrijeme treninga, kvalifikacija i utrka prenosit će se na F1 TV, S Sport 2 i S Sport Plus: