Zelena Bursa Rally 27.-29. svibnja

Zelena Bursa Rally u svibnju

Reli Zelena Bursa, koji svake godine tradicionalno organizira Automotosportski klub Bursa (BOSSEK), koji slavi 50. godišnjicu postojanja, održava se po 27. put od 29. do 46. svibnja uz doprinose Gradske općine Bursa.

Reli, koji je druga utakmica Turskog prvenstva u reliju Shell Helix 2022, a također će se bodovati za Tursko povijesno prvenstvo u reliju i Oğuz Gürsel Rally kup, počet će svečanom startnom ceremonijom koja će se održati u petak, 27. svibnja u 20.00 sati. na Traffic Training Training.Prvi dan rallya, koji će se sastojati od prolaska kroz 465 brzih dionica tijekom dva dana na dugoj asfaltnoj stazi, startat će u subotu, 10. svibnja u 28 sati sa servisnog prostora na parkiralištu stadiona Bursaspor. Prvog dana relija timovi će dva puta proći etape Delice, Sırma i Dağakça i završiti dan u servisnom prostoru od 09.00 sati.

S početkom u 29:09.00 u nedjelju, 16.15. svibnja, timovi će ponovno preuzeti volan, a nakon što po dva puta prođu etape Hüseyinalan i Soğukpınar, znojit će se kako bi došli do ciljnog postolja u visokom hotelu Bursa, koji će također biti korišten kao rally centar od XNUMX.

Prije prvog imenovanja asfalta u sezoni 2022. pod pokroviteljstvom ICRYPEX-a, Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz iz Shell Helix 2022 Turskog prvenstva u reliju bio je na vodećoj poziciji, dok su u povijesnom reli prvenstvu Üstün Üstünkaya i O.Kersel Tim Parkur Racing osvojio je TOSFED Rally Cup. Hakan Gürel-Çağatay Kolaylı iz Castrol Ford Team Turkey je na prvom mjestu…