Svjetska prvakinja nacionalna boksačica, Ayşe Çağrıır Tko je ona, koliko ima godina, odakle je?

Svjetska prvakinja nacionalna boksačica Ayse Cagirir Tko je ona Odakle joj je godina?
Svjetska prvakinja nacionalna boksačica, tko je Ayşe Çağrıır, koliko ima godina, odakle je?

Povijesni uspjeh naše nacionalne boksačice Ayşe Çağırır… Nacionalna boksačica koja je nastupila u kategoriji do 48 kg na Svjetskom boksačkom prvenstvu za žene uspjela je postati svjetska prvakinja pobijedivši svoju kazahstansku suparnicu Aluu Balkikakuvu! Dakle, tko je Ayşe Çağrıır, koliko ima godina i odakle je?

Veliki uspjeh ostvarila je Ayşe Çağırır u turskom boksu koji je doživljavao svoje zlatno doba. Ayşe Çağrıır, koja je svjetska prvakinja u kategoriji do 48 kg, učinila je svoje ime poznato cijelom svijetu. Ovdje su detalji o uspjehu našeg nacionalnog boksača i podaci o njegovoj životnoj priči.

Povijesni uspjeh Ayşe Çağrıır!

Ayşe Çağrıır pobijedila je Aluu Balkibekovayu iz Kazahstana i postala svjetska prvakinja u finalu Svjetskog prvenstva u boksu za žene kojem je Turska domaćin od strane Međunarodnog boksačkog saveza (IBA).

Tko je Ayşe Çağrıır?

Nacionalna boksačica Ayşe Çağrıır rođena je 1995. godine. Diplomirao je na Odsjeku za tjelesni odgoj i nastavu sporta. 27-godišnji boksač visok je 1,60 metara i težak 48 kilograma.

Osvojila je brončanu medalju u kategoriji do 2014 kg na Europskom prvenstvu u boksu za žene 48. održanom u Bukureštu, glavnom gradu Rumunjske.

Na Svjetskom prvenstvu u boksu za žene 2022. u organizaciji Međunarodne boksačke asocijacije (IBA) u Başakşehir Youth and Sports Facilities u Istanbulu, Turska, Ayşe Çağrıır osvojila je zlatnu medalju pobijedivši Kazahstanku Aluu Balkibekovu 48-3 u finalu u kategoriji do 2 kg. Do finala je stigla pobijedivši Uzbekistanku Marjonu Savrievu u osmini finala, Francuskinju Rim Bennamu u osmini finala, Britanku Demie-Jade Resztan u četvrtfinalu s 32-16, te Argentinku Aldanu Florenciju Lopez s 5-0 u polufinalu. .