Objavljeni su najbolji okviri za fotografije snimljeni na maratonu u Izmiru

Objavljeni su rezultati natjecanja u kojem su sudjelovale fotografije snimljene na Marathonu İzmir, međunarodnoj utrci certificirane "Road Race Label" Gradske općine İzmir. U natjecanju, u kojem je sudjelovala 301 fotografija, prvo mjesto osvojio je Hakan Yaralı sa svojom fotografijom s nadimkom "Vodeći lik".

Objavljeni su rezultati fotografskog natječaja u sklopu Marathona İzmir, koji po treći put ove godine organizira Gradska općina İzmir. Pobjednik natjecanja na temu "Marathon İzmir i Marathon İzmir i maratonski sportski slučaj koji se događa u İzmirskom urbanom životu i kulturi" nagrađen je Hakanom Yaralıjem svojom fotografijom s nadimkom "Lider lider".

Drugo mjesto osvojila je fotografija Hasana Uçara pod nazivom “Record Breaker First”, a treće mjesto fotografija Ahmeta Özera pod nazivom “Running”. Fotografija Murata Altıncana "Help 2022" dobila je počasno priznanje, dok je fotografija Serkana Yalçınkaye "Borba" ocijenjena vrijednom posebne nagrade Sportskog kluba Metropolitan Municipality Izmir. Murat Cakil, dr. U natjecanju u kojem su Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı i Seda Şengök bili članovi žirija, a Nedim Ekmekçiler je bio tajništvo, 301 fotografija je ocijenjeno vrijednim izlaganja od 37 fotografije. Pobjednicima natječaja bit će dodijeljeno ukupno 12 tisuća TL.

Ovaj dijaprojekciju zahtijeva JavaScript.

Trčali su za održivi svijet

Maraton Izmir, koji je održan s temom Ujedinjenih naroda "Održivi svijet", istrčan je u nedjelju, 17. travnja, s ciljem "maratona bez otpada". Na međunarodnoj utrci sudjelovalo je više od 43 sportaša iz 5000 različite zemlje. Prošle godine najbolji rezultat Etiopljanke Tsegaye Getachew od 2.09.35 ove je godine obnovio Kenijac Lanny Rutto. Rutto je utrku završio s 2.09.27, poboljšavši se za još 8 sekundi. Tako je Marathon İzmirova titula “najbrže staze u Turskoj” ponovno potvrđena. U utrci koju je organizirala Gradska općina Izmir uz partnerstvo Turske atletske federacije i Svjetske atletike, drugo mjesto kod muškaraca zauzeo je Meshack Kiprop Koech iz Kenije s 2.11.21, te Mathew Kemboi iz Kenije, ponovno s 2.13.03. Yavuz Ağralı, koji je utrku završio 2.20.02. u muškoj kategoriji, zauzeo je najbolje mjesto među turskim atletičarima s vremenom 9. Kod žena, prvo mjesto zauzela je Letebrhan Haylay Gebreslasea iz Etiopije s 2.27.35, dok je druga Lilian Chemweno iz Kenije s 2.28.18, a Helen Jepkurgat iz iste zemlje treća je s 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya zauzela je osmo mjesto među atletičarkama s vremenom 3.04.29.