Ponovno rušen rekord u maratonu İzmir Run

Ponovo rušen rekord na maratonskoj utrci u Izmiru

Kenijac Lanny Rutto završio je maraton İzmir s 2.09.27, Etiopljanin Tsegaye Getachew je prošle godine popravio svoj rekord od 2.09.35 za 8 sekundi, a Marathon İzmirova titula “najbrže staze u Turskoj” ponovno je prikovana.

Maraton, koji je po treći put organizirala gradska općina İzmir i koji je bio "najbrža staza u Turskoj" prošle godine Etiopljanin Tsegaye Getachew s vremenom 2.09.35, ponovno je oborio rekord u Izmiru. Ovoga puta Kenijac Lanny Rutto uspio je popraviti rekord za 2.09.27 sekundi s 8. Tako je Marathon İzmirov obilježje najbrže staze u našoj zemlji ponovno zakovan, a rekord je obnovljen u skladu sa sloganom "Maraton, opet".

Kod muškaraca drugo mjesto zauzeo je Meshack Kiprop Koech iz Kenije s 2.11.21, a treći Mathew Kemboi iz Kenije s 2.13.03. Yavuz Ağralı iz Bingöla postigao je veliki uspjeh istrčavši najbolje vrijeme među turskim atletičarima u muškoj kategoriji s 2.20.02 i završio utrku na 9. mjestu.

Kod žena prvo mjesto zauzela je Letebrhan Haylay Gebreslasea iz Etiopije s 2.27.35, dok je druga Lilian Chemweno iz Kenije s 2.28.18, a treće Helen Jepkurgat iz druge zemlje s 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya zauzeo je osmo mjesto među turskim atletičarkama s vremenom 3.04.29. Bedri Şimşek je prvi završio na 10 na 0.33.45 kilometara za muškarce, dok je drugo mjesto zauzeo Hamdullah Ablay, a treće Mehmet Aydıngör. U ženskoj kategoriji prvo mjesto zauzela je Tuğçe Karakaya sa 0.37.44, druga je bila Rahime Tekin, a treća Özlem Işık.

Uvjetovano za održivi svijet

Više od 17 trkača iz 42 različite zemlje sudjelovalo je u međunarodnoj utrci od 43 kilometra s ciljem "Maratona bez otpada" u skladu sa 500 globalnih ciljeva postavljenih za "Održivi svijet" od strane Ujedinjenih naroda. Gotovo 10 tisuća sportaša započelo je utrku na 5 kilometara. Maraton İzmir, kojemu je Svjetska atletska federacija dodijelila titulu oznake cestovne utrke (International Road Race Label) od strane Svjetske atletske federacije, pokrenuo je maraton İzmir, zamjenik glavnog tajnika gradske općine İzmir Ertuğrul Tugay, predsjednik Turskog atletskog saveza Fatih Çniciğinpal Youthmartan Šef odjela za sportske usluge Hakan Orhunbilge i predsjednik Kluba mladih i Ask-a Gradske općine Izmir Ersan Odaman su zajedno.

Nakon starta 08.00K od 42:XNUMX ispred stare zgrade İZFAŞ, trkači će proći preko Alsancaka. KarşıyakaVratio se prije nego je stigao do pristaništa Bostanlı. Stigavši ​​do İnciraltıja s iste staze, ovaj put preko Bulevara Mustafe Kemala Sahila, sportaši su napravili drugi zavoj od Marine İzmir i završili utrku na startnoj točki.

Start utrke na 10 kilometara u sklopu Marathona İzmir pušten je u 07.20 sati s iste točke. U utrci od 10 kilometara, preko 4 tisuće sportaša vratilo se s tramvajske stanice Köprü na bulevaru Mustafe Kemala Sahila i završilo utrku na suprotnoj traci stare İZFAŞ zgrade Fuar Kültürparka.