Castrol Ford Team Turkey brzo je startao u turskom reli prvenstvu sa svojim mladim vozačima

Tim Castrol Ford brzo je započeo prvenstvo Turske u reliju s mladim vozačima iz Turske

Castrol Ford Team Turkey, koji je ušao u povijest osvajanjem europskog prvenstva za Tursku, otvorio je sezonu 25., koja je proslavila svoju 2022. godinu punu uspjeha, relijem Bodrum.

U organizaciji, koja je bila prva utrka Turskog prvenstva u reliju, ekipa je sa svojim mladim talentima sudjelovala u punom sastavu i dominirala na postolju juniorske klasifikacije.

Bodrum Rally, prva utakmica Shell Helix Turkey Rally prvenstva 2022., održana je s velikim zanimanjem od 15. do 17. travnja ove godine. Castrol Ford Team Turkey, prvi i jedini europski prvak u reli timu Turske, natjecao se kao puni sastav u organizaciji, što je prva utrka TOSFED Rally Cupa 2022., koja će nositi ime po preminulom Oğuzu Gürselu, jednom od veterana automobilski sport.

Utrka koja je započela svečanim startom s Trga općine Bodrum u petak, 15. travnja, planirana je za završetak 6 različitih specijalnih etapa, koje će se ove godine po prvi put voziti, na zemljanim šumskim cestama poluotoka Bodrum. , dva puta tijekom vikenda. Međutim, nedjeljne etape su otkazane zbog požara u Dereköyu prije nego što je prva etapa počela u nedjelju ujutro. Na reliju u Bodrumu, čiji su rezultati utvrđeni prema utrkama u subotu, nastupili su mladi piloti Castrol Ford Team Turkey, koji je prošle godine u velikoj mjeri obnovio svoj pilotski kadar s ciljem podrške mladim zvijezdama u turskom reli sportu i postao još mlađi, zavladao postoljem u “Omladinskoj klasifikaciji”.

Ali Türkkan iz Castrol Ford Teama iz Turske 1999. godine i iskusni kopilot Burak Erdener, koji je prošle godine osvojio Europsko prvenstvo u reli kupu 'Youth' i 'Pogon na dva kotača' u našoj zemlji, završili su treći na postolju na reliju Bodrum u svom prva utrka na sjedalu Ford Fiesta R5. Mladi pilot Castrol Ford Team Turkey i Redbullov sportaš, koji je pokazao da se počeo navikavati na svoje novo vozilo povećavajući brzinu u svakoj etapi, nagovijestio je da će u budućim utrkama biti partner u prvenstvu kao pobjednik "Klasa mladih vozača".

Efehan Yazıcı, rođen 1999., zauzeo je drugo mjesto u klasifikaciji mladih pilota u svojoj prvoj utrci na sjedalu Ford Fiesta Rally4 sa svojim kopilotom Gürayom ​​Akgünom, dok je Can Sarıhan, rođen 1998., završio treći u klasifikaciji mladih pilota sa njegov kopilot Sevi Akal u Fiesti R2T.

Ümitcan Özdemir, koji je posljednjih godina osvojio uzastopna prvenstva sa svojim automobilom Fiesta R2T u klasi pogona na 2 kotača pod Castrol Ford Team Turkey, i njegov suvozač Batuhan Memişyazıcı, na sjedištu Ford Fieste R5, završio je peti iza svojih suigrača, što je momčadi dalo vrijedne bodove.

Fiesta Rally Cup nastavlja punom brzinom sa svojim novim konceptom

U “Fiesta Rally Cupu”, najdugovječnijem turskom reli kupu jedne marke, koji je započeo zajedno s relijem u Bodrumu, Erol Akbaş je preuzeo vodstvo sa svojim vozilom Fiesta Rally4 s pogonom na 3 kotača. Akbaş je pobijedio u klasi RC3 u kojoj su se Rally3 automobili natjecali na reliju u Bodrumu, te je došao do cilja u prvih 10 u generalnom plasmanu. Kağan Karamanoğlu, koji je prošle godine osvojio Fiesta Rally Cup, zauzeo je drugo mjesto ove godine sa svojim Ford Fiestom R2T s pogonom na dva kotača, a svoje je tvrdnje pokazao time što je bio među 2 najboljih na reliju Bodrum sa svojim vozilom Fiesta R10T s pogonom na dva kotača. Efe Ünver osvojio je treće mjesto u Fiesta Rally Cupu sa svojim Fiesta Rally3 automobilom.

Drugi piloti Castrol Ford Team Turkey koji se natječu u “Fiesta Rally Cupu” također su postigli veliki uspjeh u 2022. TOSFED Rally Cupu, koji se vozio uz Tursko prvenstvo u reliju. Hakan Gürel osvojio je prvo mjesto u TOSFED Rally Cupu s Fiestom R2, a Levent Sapcılar je postao drugi s Fiestom R1T19 u kupu.

Bostancı: “Ponosni smo što smo najmlađi reli tim u Turskoj”

Pilot prvaka Castrol Ford Team Turkey Murat Bostancı, koji je prešao s pilotskog mjesta na mjesto trenera, dao je sljedeće ocjene o reliju u Bodrumu:

“Uspješno smo prošli Bodrum Rally, koji je vožen kao prva dionica Turskog relija, što nam je jako važno. Unatoč činjenici da je to bila vrlo teška utrka koju su naši piloti prvi put trčali u nepredvidivim uvjetima, svojim smo uspjesima pokazali koliko smo asertivni, posebno u kategoriji mladih. Bilo je to dragocjeno iskustvo i dobar početak za nas. Ponosni smo što smo najmlađi reli tim u Turskoj s prosjekom od 22 godine. U ovoj posebnoj godini, u kojoj slavimo našu 25. godišnjicu kao Castrol Ford Team Turkey, cilj nam je postati Tursko prvenstvo brendova u reliju 2022., Tursko prvenstvo vozača 2022., prvenstvo mladih vozača u reliju Turske 2022. i Tursko reli pogon na dva kotača 2022. Šampion s našim mladim pilotima. Naš cilj je s našim mladim pilotima u narednim godinama dovesti našu zemlju na konkurentniju razinu na europskim i svjetskim prvenstvima.”