2021. je postala zlatna godina Izmira

Omladinski i sportski klub gradske općine Izmir, najveći turski sportski klub po broju sportaša i ogranaka, doživio je svoje “zlatno” razdoblje 2021. godine. Unatoč teškim uvjetima koje je donijela pandemija, sportaši iz Izmira, koji su se natjecali u 41 grani, osvojili su ukupno 127 medalja, od čega 311 zlatnih. İzmir Metropolitan Belediyespor, koji je osvojio 7 kupova, od čega 14 prvenstvenih, doživio je veliku radost jedno za drugim u timskim sportovima.

Unatoč uvjetima pandemije, Klub mladih i sportski klub gradske općine İzmir ostavio je 2021. iza sebe s velikim uspjehom. Dok je Turski kup u rukometu za muškarce prvi put došao u İzmir, prvenstvo osvojeno u košarci u invalidskim kolicima nakon 17 godina zauzelo je mjesto u povijesti kao najveći uspjeh 2021. godine. Rukometašice su osvojile drugo mjesto u Kupu Turske, Nogometašice amputiraca treće mjesto u Superligi i Kupu Turske, Hokejašice su postale prvakinje 1. Lige, a Stolnoteniserke plasirale su se u 2. liga.

Veliki uspjeh u vaterpolu

Uspješne stepenice su se vrlo brzo penjale u novoosnovanom vaterpolu., Turski U-17 Kup federacije za muškarce i U-17 Muški Kup federacije treće mjesto osvajanjem prsa Izmir.

127 zlatnih medalja iz judaša

Judo je bio na vrhu pojedinačnih grana sa 127 zlatnih, 81 srebrnom i 103 brončane medalje. Sjajno su nastupili judaši koji su osvojili 45 zlatnih, 21 srebrnu i 31 brončanu medalju, ukupno 97 medalja. Dok su klizači osvojili 25 zlata, 17 srebra i 16 bronci, hrvači su u İzmir donijeli 11 zlata, 11 srebra i 15 bronci. U tenisu je 31 put bio na postolju, u atletici 27 puta, u plivanju 23 puta, u triatlonu 19 puta i u taekwondou 17 puta.

Najvažniji stupanj u međunarodnoj areni od hrvača Uzuna

Hrvač Adem Burak Uzun ostvario je najvažnije mjesto u međunarodnoj areni plasiravši se na drugo mjesto na U23 Europskom prvenstvu u hrvanju grčko-rimskim i trećim na U23 Svjetsko prvenstvo u hrvanju grčko-rimskim jezikom. Taekwondo igrači Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak i Hatice Pınar Yiğit zauzeli su svoja mjesta na postolju na 6. međunarodnom WT President's Cupu. Hatice Pınar Yiğit također je osvojila brončanu medalju na Europskom prvenstvu mladih u studenom.

uspjeh u klizanju

Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner i Rüzgar Bostancı, koji su sudjelovali na natjecanjima u klizanju u Europi, zaslužili su pljesak za svoje uspjehe. Na 15. Europskom prvenstvu u taekwondou poomsae ekipa u sastavu Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper i Volkan Yalçınkaya nosila je brončanu medalju oko vrata. Okçu Sıla Özdemir je u dresu reprezentacije osvojila srebrnu medalju na Europskom kupu. Specijalna atletičarka Tuna Tunca završila je stazu od 10 kilometara na 4. mjestu u dobnoj kategoriji na Svjetskom prvenstvu u plivanju na otvorenom u Egiptu i ostvarila važan uspjeh.

U Izmiru su održane mnoge organizacije

S druge strane, Klub mladih i sporta Metropolitanske općine Izmir doveo je važne međunarodne organizacije u Izmir. Nakon BVA Balkanskog prvenstva u odbojci na pijesku 2019., te U2020 i U18 Europskog prvenstva u odbojci na pijesku 22. održano je u Izmiru, uzbuđenje CEV Continental Cupa i U2021 Europskog prvenstva u odbojci na pijesku 20. godine održano je u Izmiru. Maraton, koji je ove godine održan po drugi put, bio je najbrža staza naše zemlje u Izmiru. Vrijeme 42:2:09 postignuto na stazi od 35 kilometra međunarodnog Marataonİzmira zabilježeno je kao najbolje vrijeme ikada utrkano u našoj zemlji.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.